уредување на домот

Мирисот на цигари се вовлекува во теписи, мебел, ѕидови: Еве како да го исфрлите од дома!

Без оглед колку и да проветрувате, не е доволно Мирисот на цигари, откако ќе се навлече во завеси, облека, sидови, теписи и мебел, е многу тешко да се отстрани од куќата. Еве неколку природни начини да се ослободите од него. За почеток, без оглед на кој дел од куќата ќе …

Повеќе »

ЦАКА КОЈА ЌЕ ВИ ГО ОЛЕСНИ ЖИВОТОТ – ВО ВЦ ШКОЛКА СТАВИЛА ЧЕН ЛУК И ОСТАВИЛА ДА ПРЕНОЌИ: Наутро само пуштила вода, а резултатот ја ФАСЦИНИРАЛ!

Тоалетот и тоалетната школка се легло на бактерии и зарази и мора редовно да се одржуваат и да се дезинфицираат за да се зачува здравјето. Некои домаќинки имаат дури и некои неверојатни решенија. Имено, тие ставаат лук во школката, да јпреноќи, а наутро само пуштаат вода. Лукот содржи алицин, што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МИНИМАЛИЗАМ: Автобус од 17 м2 претвориле во прекрасен дом и патуваат по светот

Вил и Кристин од САД, со нивната ќерка Роам и кучето уште од април 2019 година живеат во реновиран автобус. И’ двајцата работат од дома и сакаат да патуваат низ светот. Од таа причина, тие го претвориле автобусот во нивниот дом „На ова патување тргнавме во 2014 година кога живеевме …

Повеќе »

Шест бои кои донесуваат среќа, мир и благосостојба: Мора да ги имате во својот дом!

Според техниката на фенг шуи за украсување на домот, овие бои се неопходни во вашиот дом… Боите се многу важен елемент во украсувањето на домот, но не станува збор само за естетиката, туку и за нивното влијание врз вашето расположение, емоции и благосостојба. Одредени бои, се верува, носат позитивна енергија …

Повеќе »

Внимание, внимание: ОВА се највалканите места и предмети во станот!

Без разлика колку биле уредни и редовно чистеле, има и такви места што се само магнети за нечистотија, бактерии и вируси… Секогаш има работа во станот или куќата и секогаш постои „тоа нешто“ што сè уште не сте успеале детално да го исчистите. Како и да е, за тоа време, …

Повеќе »

За само неколку секунди: Со помош на овој трик рерната и стаклото на туш кабината ќе блеснат како никогаш порано!

Чистењето на стаклото на туш кабината може да биде вистински кошмар. Истото важи и за чистење на рерната на шпоретот. Но, една мајка открила генијален трик на Интернет со помош на кој ќе си ја скратите работата. За овој процес на чистење, потребен ви е сунѓер во кој ќе отсечете …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Аматер во градба направил куќа од училишниот автобус: За само 18 месеци, домот бил подготвен за вселување!

За само година и половина, овој неверојатен човек од училишниот автобус си направил куќа Силната волја е вп можност да преместува ридови. Така е и со оваа приказна. Комплетен аматер во градежништвото решил да купи автобус, да го реконструира и да стане совршена куќа на тркала. View this post on …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Вака изгледа новата куќа на најмладата милијардерка на светот – чини 37. милиони долари!

ФОРБС потврдил дека Кајли Џенер и понатаму е најмлада милијадерка на светот. Инстаграм ѕвездата и сопственичка на козметичкото царство „Kylie Cosmetics“ станала најмлада самоостварена милијадерка на 22. години, а американските медиуми пишуваат дека овие денови купила вила во Хајден Хилс покрај Лос Ангелес за која дала неверојатни 37. милиони долари. …

Повеќе »

(Рецепт) Состојките сите ги имате во кујната: Еве како сами да направите средство за дезинфекција на просторот и рацете!

Прочитајте повеќе совети како да направите дезинфекција од состојките што ги имате во вашата кујна Короната го тресе светот, а овие средства за дезинфекција станаа еден од најбараните антивирусни производи. Одржувањето на хигиената и чистите простории се многу важни во спречувањето на ширење на вирусот, затоа ви донесуваме совети како …

Повеќе »