уредување на домот

Како до совршена спална соба, инспирирана од најдобрите примери на Pinterest

Спалната соба е најприватното катче во домот, место каде што ги полниме „батериите“, место каде што ги сонуваме најубавите соништа, кое го користиме само за нас. И иако ретко некој може да види како изгледа ова катче, дефинитивно заслужува внимание при уредувањето. Спалната соба треба да ги изразува вашите омилени …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вили од соништата: Еве каде живеат најголемите ѕвезди на Холивуд

Раскош, луксуз, сјај е најдобриот опис за куќите во кои живеат светските ѕвезди. Нивниот недвижен имот вреди многу милиони долари, а јасно е и зошто. Силвестер Сталоне има една од најубавите куќи во Холивуд. Куќата ја претставува вистинската елеганција на шпанската архитектура со додавање на медитерански стил. Има 4. спални …

Повеќе »

(ВИДЕО) Купил стан од 50. квадрати на последен спрат: Кога видел што се крие на кровот останал без здив!

Погледнете како овој човек го преуредил и искористи максимумот од 51. квадратни метри простор за живеење Ова е приказна за малите станови кои се редизајнирани за да обезбедат удобност на големите семејства. Ако имате стан од околу педесет квадратни метри, ова е пример за тоа како можете да го опремите …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГЕНИЈАЛНО – Од стар контејнер направил прекрасна работа: Сите го сакаат а може да се смести во сечиј двор!

Австралиската компанија „Shipping Container Pools“ го заснова својот бизнис на рециклирање на контејнери на кои им завршил животот и ги претвора во преносни базени што можат да бидат поставени во кој било двор. И најдобро од сè, тоа е одржливо: „Употребата на контејнер за испорака може значително да ги намали …

Повеќе »

Идеи за уредување на вашата тераса

Не дозволувајте вашата тераса да биде склад за непотребните работи од вашиот дом! Создадете катче во кое ќе можете да најдете мир во било кое време од денот.Подготвивме неколку убави и имагинативнисовети за тоа како едноставнода ја организирате вашата тераса. Покрај тоа што ќе изгледа убаво, на неа ќе можете …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Фотографиите од тесната куќа станале вирални, сигурно ќе се изненадите како изгледа внатре!

Дом од предградието на Чикаго стана локално познат како Pie House (Пита Хаус) заради сличноста со парче пита, а фотографиите и снимките од куќата станаа вирални и на социјалните медиуми. Изградена во 2003. година во Деерфилд, Илиноис, невообичаено тесната куќа станала своевидна локална туристичка атракција пред која луѓето редовно застануваат. …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) НОВ ДОМ – Во овој луксуз од 14,6 милиони долари живеат Меган и Хари: Базени, детско игралиште, камин,лозја во Санта Барбара

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл се преселиле во нова куќа во Санта Барбара, скап крајбрежен град во близина на Лос Ангелес, Калифорнија, јавуваат американските медиуми. За оваа луксузна вила со имот издвоиле 14,65 милиони долари. Војводата и војвотката од Сасекс, кои официјално престанаа да бидат активни членови на …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИТЕ НЕ СЕ СЕМОЌНИ – Џиџи Хадид се пофалила како го уредила станот:„Богатите немаат вкус!“

Манекенката Џиџи Хадид на социјалната мрежа Инстаграм се пофалила како го уредила ентериерот на својот нов дом, а на многумина не му се допаднал стилот што го избрала. Таа изјавила дека веќе една година ја уредува внатрешноста на луксузниот дом во Њујорк. Поради необичните детали, во кои спаѓа и чинијата …

Повеќе »

(ВИДЕО) ФЕНОМЕНАЛНИ ТРИКОВИ ЗА УРЕДУВАЊЕ СТАН – Неверојатно што се може да собере во 30. квадрати: Со овие едноставни цаки секој стан ќе изгледа поголем!

Кога сè убаво ќе се стокми, сè што е потребно за живот може да се вклопи во стан од 35. метри квадратни Со овие едночасовн цаки, просторот ќе изгледа попростран. Мајк паметно го искористел секој агол во својот стан и направил целосно функционален простор од само 35. квадратни метри. Основната …

Повеќе »