уредување на домот

(ВИДЕО+ФОТО) Погледнете го новиот дом на Иванка Трамп: Еден од најлуксузните простори во Мајами!

Иванка Трамп и нејзиниот сопруг Џеред Кушнер купиле парцела од 1,4 хектари од латини sвездата Хулио Иглесијас за 30 милиони долари. Парцелата се наоѓа на ексклузивниот остров Индијан Крик (Флорида) и парот планира да изгради вила на неа.   View this post on Instagram   A post shared by ARTE …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фиоката под рерната на шпоретот повеќето ја користат за ставање садови: Нејзината намена е потполно поинаква – Трикот го открил еден корисник на ТикТок

Многу домаќинки фиоката под рерната на класичен електричен шпорет ја користат за чување садови што не ги користат често. Претежно има складирани тави, а понекогаш и капаци и тигани. Во некои куќи, овој дел од шпоретот служи како „пригодна фиока за сè и сешто“ – шрафцигери, шмиргла, марамчиња … Но, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Со овој трик со коцки лед повеќе нема да мора да ги пеглате алиштата

Уморни од пеглање? Експертот Дејан Димитров има спасоносно решение ако поседувате машина за сушење на алишта. Тој објаснил дека со неколку коцки мраз може да „ја средите“ стутканата облека. “Кога ќе ја ставите облеката во машината, додадете неколку коцки мраз. Топлината ќе го стопи мразот и ќе се формира облак …

Повеќе »

РЕШЕНИЕ – Сите го правиме ова со ПЕШКИРИТЕ, и тоа е потполно ПОГРЕШНО затоа што тие ја губат својата мекост и стануваат груби

Беа толку меки кога ги купивте, но не траело долго. Постои соодветен начин за перење пешкири што ќе ја зачува мекоста. Луси Акорид, дизајнерка на пешкири, објаснува како тие треба да се одржуваат. „По некое време, тие ја губат мекоста што ја имаа кога само што ги купивте, а веројатно …

Повеќе »

ФЕНГ ШУИ – 6. работи кои ја осиромашуваат секоја куќа: Мора да обрнете посебно внимание на овие места во домот!

Која е енергијата на домот и неговото украсување, такви се финансиите во него, велат експертите за Фенг Шуи Секој имот има одредена енергија. Каква што е енергијата на домот и неговото уредување, така се и финансиите на домаќинството во него. Постојат клучни точки во домот кои се поврзани со финансиите. …

Повеќе »

(ФОТО) 14 домашни растенија кои се добри за вашето здравје

Сè повеќе луѓе избираат да го збогатат својот дом со растенија. Тие не само што изгледаат добро и внесуваат топлина и живот во нашиот личен простор, туку имаат и многу позитивни ефекти врз нашето здравје. Подолу можете да научите нешто за 14. домашни растенија кои главно се лесни за одржување …

Повеќе »

12. работи кои се перат во машина а не се облека!

Првата мисла на машината за перење е облеката. Сепак, можете да перете и многу други работи на кои можеби не сте помислиле. На овој начин, лесно и брзо ќе ги освежите вашите предмети, а исто така ќе заштедите пари. Плишани играчки Без никаков страв од уништување, фрлете ги полнетите играчки …

Повеќе »

(ФОТО) Силвестер Сталоне за 35 милиони долари купил рај на земјата

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне, најпознат по улогите во „Роки“ и „Рамбо“, не штеди ниту за време на пандемијата. Тој одлучил да потроши дел од своето богатство на имот во Палм Бич, Флорида, што е популарна дестинација за богатите. Популарната „снагатор“ купил вила веднаш до морето, и за неа платил околу …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најпопуларен тренд во китењето елка оваа година!

Годинава се претрпе промени па така и китењето на елката…Оние кои ги следат трендовите сигурно ќе сакаат да го украсат својот дом со белина – како контрапункт на она што го доживуваме скоро една година… Имено, иако некои сè уште се држат до традиционалните црвени и златни украси за разлика …

Повеќе »