уредување на домот

ОВИЕ 3 ПРЕДМЕТИ МОРА ДА ГИ ИМА СЕКОЈА КУЌА: Верувањето вели дека штитат од негативна енергија и лоши намери!

Одредени предмети се сметаат за амајлија и се верува дека е добро да ги имате во куќата Некои од овие предмети носат среќа, додека други можат да нè заштитат од лошите намери на луѓето кои влегуваат во нашиот дом. Еве за што станува збор: Потковица Сигурни сме дека веќе ви …

Повеќе »

Пет корисни совети како да ги намалите сметките за струја

Некако се навикнавме на честите зголемувања на цената на струјата, но посебно во зимскиот период многу домаќинства мака мачат како да ги подмират сметките… Среќа е што оваа зима и не беше толку ладна па е се’ малку поедноставно. Но, со оглед на тоа дека цените во маркетите секој ден …

Повеќе »

(ФОТО) Јапанди – моментално најголем тренд во уредувањето на ентериерот

Јапанди, велат експертите, ќе биде многу популарен стил во внатрешната декорација и во 2021 година, а станува збор на јапонски дизајн и скандинавски минимализмот. Од Pinterest, објавија дека потрагата по терминот „Јапанди” се зголемил за 100 отсто, а пребарувањата за неутрални бои бил тројно поголемо. Интересирањето било уште поизразено зголемено …

Повеќе »

(ФОТО) Млад пар купил автобус и од него направиле феноменален дом: Погледнете како изгледа!

Чарли Мацвицар и Лук Вокер решиле заедно да живеат, но тие биле загрижени за финансиската состојба и големите трошоци што ги носи таквиот потфат. Барајќи алтернативи за традиционален дом, им се допаднала идејата за безграничност и постојано патување, па купиле стар двокатен автобус. „Ние ги сакаме патувањата и флексибилноста“, рекла …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поделила трик за чистење на дрвени лажици па шокирала со нечистотијата на нив:„Ова е грозно!“

Нејзиното видео за чистење дрвени лажици собрало повеќе од 13. милиони прегледи. Дрвените лажици се користат скоро секој ден, но ретко кој размислува за нивната чистота. Кога ќе завршиме со готвењето, едноставно ги миеме или ги ставаме во машина за миење садови. Сепак, една жена открила дека тоа не е …

Повеќе »

(ФОТО) Купил бродски контејнер и сега го издава за 150. долари за ноќ – Направил чудо!

Бродските контејнери се неизбежен дел од меѓународната трговија и транспорт на стоки од далечни дестинации како што е Кина. Сепак, овие метални кутии може да се користат и за домување. Токму тоа се обидел и Рајан од Довер во американската држава Охајо. Тој бродски контејнер трансформирал во симпатична мини куќа …

Повеќе »

(ФОТО) ПАМЕТЕН и компактен дом: Ова е ТРЕНД на дизајнерите на ентериери кој ќе ја одбележи 2021. година!

Заштедете простор во вашиот дом, направете го компактен и функционален … Со оглед на тоа дека пандемијата ќе продолжи и работата од дома нема да заврши наскоро, ние мора да му се посветиме на просторот за живеење и да го направиме среќно место. Преминувањето на работа од дома исто така …

Повеќе »

Чудотворното БОНСАИ дрво треба да го има секој дом бидејќи може да ви го ПРОМЕНИ животот

Бонсаи дрвјата се здобија со популарност низ целиот свет од неколку причини, почнувајќи од потребното внимание до благосостојбата на сите домашни. Бонсаи билката стана неопходна во вашиот дом. Иако има повеќе здравствени и психолошки придобивки, еве сè што треба да знаете за растенијата бонсаи. Со текот на годините, луѓето почнаа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИЗМЕШАЈТЕ ТРИ СОСТОЈКИ И МАСНОТИЈАТА ОД ШПОРЕТОТ ЌЕ ИСЧЕЗНЕ: Трик за чистење без мака!

Шпоретот е како магнет за собирање маснотии и нечистотија, и ова и претставува вистински проблем на секоја домаќинка. Една мајка објавила трик како го исчистила шпоретот во еден момент и го вратила на стариот сјај користејќи само три состојки. Оваа жена објави видео во кое започна да ги отстранува решетките …

Повеќе »