уредување на домот

(ВИДЕО+ФОТО) Проектот „Кога зградите би зборувале“ во Загреб

На целодневниот настан „Попаметен град“ во галеријата „Грета“ во Загреб денеска ќе биде претставен проектот „Кога зградите/просторите би зборувале“, меѓународна соработка која вклучува презентација на целокупните проектни активности досега спроведени во Скопје, Белград и Загреб. „Кога зградите би зборувале“ ќе го  претстават авторите Ивана Васева,Филип Јовановски и Дејан Ивановски. „Кога …

Повеќе »

(ФОТО) Ова е новиот дом на Крис Џенер во најлуксузниот дел на Лос Ангелес

Мајката на славните риалити ѕвезди, сестрите Кардашијан, Крис Џенер, овие денови се преселува на новиот простран имот во еден од најлуксузните делови на Лос Ангелес, Хајден Хилс. Ѕирнете во луксузното здание на нејзиниот нов дом… За да биде поблиску до својата миленичка Ким Кардашијан, која наскоро по трет пат ќе …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Џенифер Анистон ја покажала внатрешноста на својот луксузен дом

Глумицата Џенифер Анистон не ги користи социјалните мрежи и така не го открива секој сегмент од својата интима. Но, за време на снимањето на новата реклама за познатата американска вода сепак ги отворила вратите на својот луксузен дом во Калифорнија и го покажала на јавноста Ѕвездата на хит серијата „Пријатели“ …

Повеќе »

(ВИДЕО) Девојкава уредува ѕидови како од шега, а сето тоа изгледа неверојатно

Елза Рае е талентирана шминкерка која редовно ги изненадува луѓето на својот Јутјуб канал. Но, покрај тоа има и други таленти. Се’ што и треба е четка и леплива лента. Избрала специфичен облик кој содржи многу квадрати. Започнала со обичен квадрат на хартија, а потоа создала вистинско уметничко дело. Кога …

Повеќе »

Отстранува најголема маснотија: Исчистете ја рерната со само 3. состојки

Средството од само три состојки, кои се наоѓаат во секоја кујна, ќе направи чудо за вашата рерна. Потребно ви е: – сода бикарбона – вода – оцет Подготовка: измешајте ги овие три состојки, добро соединете да добиете налик на паста. Рерната нека е ладна. Со пастата убаво намачкајте ја рерната. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Со едноставен трик можете да откриете дали во домот ви се случуваат лоши работи!

Има многу техники со кои можеме да утврдиме дали во нашиот дом постои негативна енергија. Наједноставен начин да го направите тоа е со помош чаша наполнета со вода. Што е воопшто негативна енергија? Секој од нас има своја енергија која се задржува на местата каде престојуваме и во предметите кои …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Совршени решенија за малечки тоалети

Малечките толети не се присутни во секој дом, но ако случајно имате еден, декорирајте го на вистински начин за да совршено се вклопи со остатокот од вашиот дом… Без оглед на вашиот стил на куќен декор и избор на бои, има некои едноставни начини со помош на кои можете својот …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Чист луксуз: Ѕирнете во домот на канадската рок пејачка

Аланис Морисет набргу после голеиот успех на својот албум „Jagged Little Pill“ од 1996 година купила вила која се простира на 60. хектари, по цена од 1,795 милиони долари. Својата повеќегодишна резиденција во Лос Ангелес во луксузниот кварт Брентвуд, 43. годишната пејачка ја продала за 5,3 милиони долари.

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Од запуштена гаража направил луксузен дом: Трансформација која воодушевува!

Многумина го сожалувале кога наследил стара гаража, но тој добро знаел како потполно да ги промени изгледот, но и намената. Кога Џереми од семејството наследил стара, мувлосана гаража,многумина го сожалувале. Меѓутоа, тој во таков простор видел голем потенцијал кој на крј и го искористил. Од старата гаража направил вистинска модерна …

Повеќе »