семејство

Соња Трчуловска: Семејството не е важна работа, семејството е СЕ тоа е почеток и крај на животот

Соња Тарчуловска во друштво на семејството го прослави 39 роденден, а по тој повод напиша трогателна порака на Фејсбук: – Денес е мој ден, денес ми е роденден! Најмили мои Јохан, Мелани, Младен и Јоана. Денес на мојот 39-ти роденден ме разнежнивте со ручекот којшто заедно го направивте за мене. …

Повеќе »

Отишла под Острог и доживеала шок: „Свештеникот им кажа на сите да излезат, а потоа паднав на стомак. Врискав од болки!“

„Имав чувство дека целиот свет ми се урива!Се гушев во проблеми, а немаше никој да ми помогне. Бев несреќна и незадоволна, нервозата постојано беше присутна.Животот ми се промени дента кога одлучив да го посетам манастирот на Свети Василие Острошки“ ја започнала својата приказна М.Б. (27), од Белград, која ви ја …

Повеќе »

Утре е Мала Богородица: Молитвите им помагаат на трудните и на неротките

Народот верува дека Пресвета Богородица е заштитничка на мајките воопшто и на леунките посебно, поради што жените што раѓаат ја повикуваат да им помогне полесно да се породат. Се верува дека таа им помага и на жените што немаат деца. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на …

Повеќе »

Српската фолк пејачка ја убиле дома па ја фрлиле во блискиот каналот!?

Убиството на Јелена Марјановиќ, српската фол пејачка која е пронајдена мртва на 3. април минатата година, некои медиуми во Србија го нарекуваат тамошен „Твин Пикс“ бидејќи работите секој ден се’ повеќе се „замрсуваат“. Пејачката е убиена со тап предмет,а нејзиното измасакрирано тело е пронајдено во каналот блиску една населба во …

Повеќе »

Мала Богородица, празник на мајката на сите мајки

Народот верува дека Пресвета Богородица е заштитничка на мајките воопшто и на леунките посебно, поради што жените што раѓаат ја повикуваат да им помогне полесно да се породат. Се верува дека таа им помага и на жените што немаат деца. Рождество на Пресвета Богородица е еден од големите празници на …

Повеќе »

Кампања за борба против трговијата со луѓе на „Отворена порта“

Колку и да изгледа неверојатно, трговијата со луѓе сè уште постои во модерното општество. И покрај сите напори за да се спречи таа е реалност во Република Македонија. Последните истражувања покажуваат дека бројката на лица со кои се тргува е многу поголема од официјалната. Минатата година во Македонија 6 лица …

Повеќе »

Социјалното донесе одлука: Еве што ќе биде со ќерката на Зоран и Јелена

Ќерката на Зоран и Јелена Крсмановиќ Марјановиќ, Јана Марјановиќ, откако го приведоа татко и, останува дома. Центарот за социјални работи и полицијата си заминале од куќата, а Зоран останува во притвор 30 дена.

Повеќе »

Дечко од пред скопска гинекологија докажа дека љубовта е посилна од се (Фото)

Дечко од пред скопска гинекологија докажа дека љубовта е посилна од се. Тој со цвеќе во рацете веројатно е отиден на посета кај својата породена сопруга на Државната болница.

Повеќе »

(ФОТО) Која е мајката: Инстаграм фотка којашто вознемири на социјалните мрежи?!

Во Австралија ги нарекуват нови „кар-дашианс“ бидејќи мајката долги години била модел за автомобили, а сега по нејзини стапки тргнуваат и двете ќерки… Натали Вардел има 45. години и изгледа одлично. Толку одлично што тешко може да ја разликувате по годините и од двете нејзини ќерки, Тамика (19) и Џезмин …

Повеќе »