ЖИВОТ

(ФОТО) Ѕвездите на црвениот килим на Оскарите

Филмските и музичките ѕвезди со своето пристигнување на црвениот килим на 90. доделување на наградите Оскар. Салма Хајек, Џејн Фонда, Џина Родригез го најавија главното доделување на награди… Модните критичари го пофалија изборот на фустан на Џенифер Гарнер, Никол Кидман, Џенифер Лоренс, Гал Гадот… Актерката Рита Морено дојде облечена во …

Повеќе »

(ФОТО) Џенифер Лопез: Мини кое ретки жени би се осмелиле да го носат

Џенифер Лопез е љубителка на женствени парчиња за облекување кои ги нагласуваат нејзините адути. За своето последно издание добила големи пофалби, поточно за розовиот мини фустан на брендот Gucci. Џенифер Лопез на својот Инстаграм профил споделила атмосфера од снимањето на натпреварувачкото танцувачко шоу „World of Dance“ каде има улога на …

Повеќе »

(ФОТО) Кокосов орев

Состојки: Тесто: 300 гр маргарин 1 шоља (100 мл) какао 1 чаша (200 мл) шеќер 3 јајца( две цели и една жолчка) 1 чаша гриз 2 кесички печиво 1 кесичк ванилин шеќер по потреба брашно ( околу 4 чаши) Полнење: 1,5 чаши кокосово брашно 1 чаша шеќер 1 белка 1,5 …

Повеќе »

(ВИДЕО) Сите занемеле: Бебе проодело неколку минути после раѓањето!

Бабице биле во шок откако виделе дека бебето сака да оди… Бебе од Бразил своите први чекори ги покажало во породувалиштето, што многумина насмеало. Видеото за кусо време добило голем број лајкови и предизвикал воодушевување ширум светот. Ова видео е баш необично. Не ги гледаме баш често ваквите чекори кај …

Повеќе »

(ВИДЕО) Македонка сподели лек со кој се излекувала од рак

Македонката Наташа Пушова на телевизија уште пред две години излезе да раскаже дека го победила ракот со варова вода и го сподели лекот во утринската емисија на телевизијата „Сител“, „Ја сакам Македонија“. И деновиве повторно е актуелна нејзината приказна за тоа како успеала да ја надмине оваа болест. Се користи …

Повеќе »

Компанијата „Унавита“ со македонски капитал создаде производ за борба со ракот

„Унавита“ е интернационална компанија со американско-хрватско-македонски капитал, лоцирана во Република Бугарија. Компанијата успеа да создаде два препарата кои се силни зајакнувачи на имунолошкиот систем и кои помагаат во борбата со ракот на меките ткива, а исто така помагаат и кај хепатитиси Б и Ц. Производите, „Аносохип“ и „Воталек“, кои се …

Повеќе »

(ФОТО) Се вратила во голем стил: Амал Клуни воодушевила во ретро креација!

Амал добила шанса прва да носи модел од најновата колекција на позната креторка. Ексклузивност која им е овозможена на малкумина избрани! После една малку подолга деловна, јавна пауза, убавата Амал се вратила на своите обврски – секако во голем стил. На јавна расправа, одржана во петокот во градот Сан Хозе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Позната шминкерка покажала трикови за дневна шминка: Сопругата на Џејсон Стетам изгледа како богинка!

Познатата шминкерка на славните. Лиза Олриџ имала чест на својот „јутјуб канал“да го угости супермоделот Роузи Хантингтон – Вајти… Еден од најпознатите модели на светот и сопруга на најпопуларниот акционен јунак, Џејсон Стетам, послужила како модел на шминкерката на славните, Лиза Елриџ, да демонстрира неколку трикови во шминкањето. Тие се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Никола стана од инвалидска количка и танцуваше со сестра си на нејзината свадба!

Никола Рагуз пред три години доживеал страшна сообраќајка во која за среќа останал жив, но и парализиран. Во кома бил три месеци, а потоа дознал дека мора да биде во инвалидска количка. Сепак, младиот Никола од Босна не се откажал од своите соништа да застане повторно на нозе, па на …

Повеќе »