мода и убавина

(ФОТО) Шест парфеми кои ќе ја одбележат есента!

Есента веќе пристигна, а како промената во гардероберот ќе биде потребна и промена на парфемите. Фантастичен начин за да го освежите вашиот стил е некое добро шише парфем. Доколку сте во потрага на некоја потопла арома, која ќе оставе траг зад вас и ќе ги протера сите меланхолични есенски мисли, …

Повеќе »

(ФОТО) Чизми или хеланки? Познатиот дизајнерски бренд измисли ново парче облека

Нивните високи чизми минатата сезона ги освоија срцата на многу дами, а останува да видиме дали овој новитет ќе има ист ефект. Модната куќа “Balenciaga” е позната по популарните модели на чевли. Нивните супервисоки тесни чизми кои доаѓаат во сите бои, изминатата сезона често ги гледавме како дел од имиџот …

Повеќе »

(ФОТО) Цел живот има голем белег на образот: Еве зошто девојката одбила да го покрие на денот на венчавката!

Ферин Рој својот белег го смета за единствен и дефинитивно не сака да го покрие. На тој начин им станала инспирација на многу жени. Под десното око, преку целиот образ таа носи голем белег, поради што како млада имала големи проблеми. Date Night with my handsome man 😚 A post …

Повеќе »

(ФОТО) Без граници и „вкус“: 7.тотални крајности за раскошно деколте

Иако раскошното деколте во момент може да ја истакне женственоста, претерувањето со покажувањето на градите многу бргу елеганцијата ја претвора во невкус. Ви донесуваме класични примери на добрите и лошите страни на вечното деколте презентирани од најпопуларните соппственички на раскошни убавини. Деколтето отсекогаш бил најјак женски адут. Тоа многу добро …

Повеќе »

(ФОТО) Критиките не ги допираат: Славни дами кои одбиле да го оперираат носот

Овие славни дами многу пати слушнале критики на сметка на својот нос, некои дури и од членовите на потесното семејство, но сепак не подлегнале на притисокот и одбиле да го оперираат Глумицата Леа Мишел имала само 13. години кога кастинг агентите и кажале дека ќе мора да го оперира носот. …

Повеќе »

(ФОТО) Огномет на убавина: По пистата прошетале Синфи, Клаудија, Наоми…

Пет вистински супермодели блеснале на ревијата на Версаче на Модната недела во илано…Кралиците на модните писти изгледале спектакуларно како и во 90.ттите… Кога во полутемнина се појавиле нивните силуети публиката знаела дека се подготвува нешто спектакуларно. А штом светлата биле запалени сите останале без здив.

Повеќе »

Беспрекорна елеганција: Ниту Амал Клуни не одолеала на хит бојата за есен!

После раѓањето на близнаците, Амал се вратила на деловните обврски, а и нејзините деловни аутфити секогаш покажуваат беспрекорна елеганција Веруваме дека Џорџ е многу горд на својата сопруга. Освен што Амал Клуни е успешна адвокатка, може да се пофали со прекрасно лице, вита линија и одлична смисла за мода па …

Повеќе »

Ја губите косата и не може да се опорави: Маската од природата ќе ја промени вашата коса од корен! Резултатите се магични!

Зад губењето стојат низа работи, како што се стареење, стрес, пушење,пореметување на штитната жлезда, хронични болести, но добра вест е дека има природен метод за решавање на овој вообичаен проблем. Состојки: 2 лажици рицинусово масло 1 жолчка 1 лажица мед Подготовка:измешајте ги сите состојки, па таа смеса нанесете ја на …

Повеќе »

(ФОТО) Селфи кое кренало прашина на интернет: „Конечно научив да се сакам“

Млада мајка направила селфи во кабината на продавница за облека и објавила текст кој многумина поттикнал на размислување… Блогерката Констанс Хол, со повеќе од 1. милион следбеници на Фејсбук,сакала да купи нов фустан и ги гледала големините 36-38. И пришла продавачка и и’ рекла дека поголеми броеви може да најде …

Повеќе »