мода и убавина

(ФОТО) Какви фармерки ќе носиме оваа година?

Љубителите на модата повеќе не се врзани за класичните тесни фармерки и можат да уживаат во широк избор на стилови. Еве ги најдобрите модели за 2021 година. Рамен крој Се држиме до она што е удобно: фармерките со рамен крој не само што се супер практични и удобни, туку и …

Повеќе »

(ФОТО) 10 пркосни изданија со кои принцезата Дијана ги прекршила правилата

Кога помислуваме на британска принцеза, првото нешто што ни паѓа на ум е нејзината убавина и топол карактер. Сепак, Лејди Ди отсекогаш била позната како икона на стилот и пример за женственост. Вешто кршејќи ги кралските протоколи, таа со своите модни изданија им пркосела на правилата на кралицата. Речиси целиот …

Повеќе »

Едноставна маска за чистење на лицето: Потребни се 3. состојки

Сами направете своја маска за чистење на лицето, која ќе ви го врати сјајот на кожата Многу козметички производи од билки се идеални за сите типови на кожа. Сепак, зошто да трошите пари на скапи креми, кога идеалниот препарат можете сами да го направите. Потребни ви се само три состојки …

Повеќе »

(ФОТО) ПРВАТА ДАМА НА САД – Најскапите креации на Џил Бајден ниту оддалеку како на Меланија Трамп

Џил Бајден претежно избира фустани со миди должина од таа елегантна форма Џил Бајден, првата дама на САД, главно избира фустани со средна должина и елегантни модели, а нејзините омилени детали и се салонки и фини нараквици.   View this post on Instagram   A post shared by Dr. Jill …

Повеќе »

(ФОТО) ЖРТВА НА ЖЕЛБАТА ЗА УБАВИНА – Очајна глумица: После пластична операција и отпаднал врвот на носот!

Кинеската пејачка и актерка Гао Лиу доживеала голема несреќа по пластичната операција. Таа сподели фотографии од носот со своите следбеници на социјалната мрежа Weibo … односно недостатокот на истото. Имено, операцијата тргнала наопаку, па Гао Лиу завршила со назална некроза, што би значело дека ткивото навистина било мртво. Попопуларната кинеска …

Повеќе »

Клеопатра се колнела во нив: Пет намирници против стареење – ненадминливи сојузници на вашата убава, младешка и негувана кожа!

Најпознатата египетска кралица била персонификација на убавината и добро е познато дека ритуалите за нега ги сметала дека се од суштинско значење. Цивилизацијата на антички Египет е една од најиновативните во античкиот свет. Покрај тоа што имале револуционерни идеи во архитектурата, астрономијата и многу други области, овој антички народ, исто …

Повеќе »

(ФОТО) Џеј Ло во чизми кои ќе се пролетен хит

Латино дивата и нејзиниот вереник Алекс Родригез го користат секој слободен момент за романтичен состанок. Парот неодамна се упатил на ручек во познатиот ресторан „Белини“ во Мајами. По тој повод, Џеј Ло ги покажа чизмите, за кои веќе велат дека ќе бидат најпопуларни оваа пролет. Џенифер Лопез избрала малку понеформална …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Науката докажала: Ова се 10-те најубави жени во светот, на прво место е модел!

Познатиот естетски хирург Џулијан де Силва, користејќи ја теоријата за златниот пресек, составил список на 10-те најубави жени во светот, а прва на таа листа е Бела Хадид. Теоријата за таканаречената „божествена пропорција“ што ја користел Де Силва ја поставиле античките Грци, а ја користеле и ренесансните уметници за да …

Повеќе »

Мажи, проблемот со ќелавоста е решен! Научниците пронашле лек!

Иако тврдат дека ќелавоста е одраз на мажественоста, опаѓањето на косата кај мажите може да биде многу трауматско искуство. Тогаш не ги тешат ниту истражувањата за тоа дека ќелавите мажи се поинтелигентни од оние со коса. Една нова студија може да го реши проблемот со кој се соочуваат дури половина …

Повеќе »