мода и убавина

(ФОТО) На „Мостра“ поради необичниот фустан сите гледале во преубавата Пенелопе Круз

Холивудски пар од соништата – Главните улоги во филмот за љубовната врска на Пабло Ескобар и новинарката Вирџинија Валехо ги толкуваат сопружниците Јавиер Бардем и Пенелопе Круз Филмскиот фестивал во Венеција овие денови е место каде што се собираат најголемите светски ѕвезди. Меѓу филмовите кои премиерно се прикажани во рамките …

Повеќе »

(ФОТО) Одржување и свежина: Како до чисти и бели патики бели

Белите патики се најпродаван модел на обувки ширум светот, иако има еден мал проблем – нивната белина се губи многу бргу. Но, има решение за да им ја вратите белината и блескавоста Топлото време се’ почесто не упатува на патиките кои се лесни за носење и пријатни за пешачење. Некако, …

Повеќе »

(ФОТО) Како лажат Инстаграм девојките: Искрена исповед на бикини манекенка за фотошопираните фотографии?

Една бикини манекенка од Австралија одлучила да им се спротивстави на “нереалните гламурозни фотографии на Инстаграм девојките”, покажувајќи десет детали на моќта на Фотошопот. 27-годишната Карина Ирби изменила дури 10 детали на својата фотографија, а како тоа го променило нејзиниот изглед, проценете сами. LETS PLAY A GAME? 👹 It's called …

Повеќе »

Модата оваа есен со “примерен” изглед

Есента полека пристигнува,а заедно со неа и новите колекции облека. Модните дизајнери веќе почнаа да ги објавуваат нивните дизјани па во прилог погледнете што ќе се носи оваа есен. Денешната мода може да ни прикаже дека трендовите се мртви и дека она што е најважно е индивидуалниот стил и самоизразување. …

Повеќе »

(ГАЛЕРИЈА) Мишел Обама со нов смел имиџ на Мајорка

Мишел се појавила во кус топ на прерамки, комбинирајќи го со макси здолниште со висок струк и длабоки шлицеви од страните. Поранешната прва дама на САД, Мишел Обама, и’ по заминувањето од Белата куќа сè уште го привлекува вниманието на медиумите и јавноста. Мишел деновиве ужива во убавините на Мајорка, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Кетрин Зита Џонс го покажало лицето без шминка и сите ги изненадила

Глумицата со фотографија од кревет на следбениците им посакала успешна недела. Кетрин која ретко ја гледаме без шминка покажала како изгледа во „утринско“ издание. „Ти си природно прекрасна жена“ и порачале следбениците на Кетрин Зита Џонс (47) на Инстаграм. Глумицата објавила ретко селфи на кое нема ниту трошка шминка и …

Повеќе »

(ФОТО) Амал Клуни: Убавата мајка ги засенила сите холивудски ѕвезди

Амал Клуни го придружувала својот сопруг Џорџ на премиерата на филмот “Suburbicon”, во рамки на 74.тото издание на Меѓународниот филмски фестивал во Венеција. И оваа година, филмскиот фестивал успеал да ги собере најголемите ѕвезди од филмската индустрија. Во склоп на славната Мостра, се одржала и премиерата на новиот режисерски проект …

Повеќе »

(ФОТО) Темна страна на модата: Високи цени на познатите манекенки како проститутки!

Одамна се пишува дека светот на модат, кога станува збор за манекенките не е баш блескав и дека има своја „темна“ страна. Повремено по некоја манекенка ќе пишува за своето искуство а потоа се’ се „става под тепихот“ како ништо да не се случило. Манекенката Џез Егер открила шокантни детали …

Повеќе »

(ФОТО) Наше а светско: Елена како од светските магазини

Водителката на „Живот со стил“, Елена Стефановска, ова лето го искористи максимално за уживање надвор од државата. Enjoy the summer 🌞 #me #tb #summer #summervibes #antalya #beach #turkey #strikeapose #beachbody #swimsuit #sun #fun #instagood A post shared by Elena Stefanovska 🌸 (@elena_zivotsostil) on Aug 19, 2017 at 10:40am PDT Loved …

Повеќе »