љубов и секс

7 докази дека на партнерот можете да му верувате 100 отсто!

Не сте сигурни дали ја заслужува вашата доверба: Знаците кои можете да ги прочитате во продолжување докажуваат дека можете да му верувате, токму како што тој ви верува вам. 1.Ги признава своите грешки. Никогаш не одбегнува да ја преземе одговорноста и не бега од грешките кои ги направил, без оглед …

Повеќе »

Слатки тајни за врвен секс со кои паровите знаат да ја одржат страста

Да се одржи страста во врската не е лесна задача, но на некои тоа и тоа како им успева. Со овие неколку тајни на мајсторите на долгорочна страст, погрижете се желбата за секс да биде појака… Партнерите кои и’ покрај долгата врска не ги тргнуваат рацете еден од друг, уживаат …

Повеќе »

Интимна исповед на една жена: „Поради болест се здебелив, се гадев сама од себе, а потоа се’ се промени…“

Една жена одлучила да ја раскаже својата приказна која сигурно нема да ве остави рамнодушни… „Пред неколку години се здебелив 17. килограми, поради болест.Во тој период се гадев од самата себе до таа мерка што со недели не излегував од дома. И, така, ми текна една вечер да излезам, ненормално …

Повеќе »

Причини за убивање на сексуалните вибрации во спалната!

Престанете да ја обвинувате позицијата на месецот, хороскопот или пак нешто друго. Ова се работи кои ги убиваат сексуалните вибрации во собата, а никогаш не би помислиле на тоа… Овие работи би требало да ги промените за повторно да уживате во магиите на сексот. Телефон Доколку сте обземени од вашиот …

Повеќе »

(ФОТО) Хит на Интернет – Како може да има таков згоден маж а таа е…Нејзиниот одговор замолчува но и’ измамува солзи!

„Се надевам дека жените можат да увидат дека можат да бидат сакани онакви какви што се и дека честопати приказните кои си ги кажуваме во нашите глави не се точни…“ Џена и Дру Кучер деновиве станаа хит на интернет. Зошто? Поради разликата во градбата на нивните тела. Имено, Џена постојано …

Повеќе »

(ФОТО) Гушкање или „бркање“: Позицијата на спиење открива каква ви е врската!

Голема е веројатноста дека заедно со вашиот партнер имате одредена позиција на спиење која најчесто ја практикувате, односно веројатно почесто спиете гушнати или раздвоени. Тоа како спиете може многу да открие за тоа каков ви е односот. Еве што велат експертите: 1. Гушкање Класичната позиција на спиење е онаа каде …

Повеќе »

Мажите признале: 10. фантазии кои се плашат да ги предложат во сексот!

Без оглед колку страствен сексуален живот имате, веројатно се прашувате има ли уште некоја поза или играчка која вашиот партнер би сакал да ја испроба. Поради тоа замоливме мажи да ни признаат за што потајно фантазираат, но се плашат да им предложат на своите партнерки. 1. „Сакам да доминира!Ако самиот …

Повеќе »

Има пет фази на љубов:Повеќето парови стасуваат само до третата – еве зошто!

Нивоата на Дајмонд се темелат на 30. години искуство во проучувањето на врските, а тие се следни… Според психологот Џед Дајмонд има вкупно пет нивоа на „љубов“ низ која минуваат паровите. А, ако случајно откриете дека запнувате пред последната, нема страв, бидејќи повеќето парови запнуваат на третата. Нивоата на Дајмонд …

Повеќе »

Не ги мамат жените и се вистински „шмекери“: Еве зошто треба да бидете со маж кој е понизок од вас!

Мажите кои не се високи знаат да бидат многу шармантни и повеќе се трудат околу своите партнерки. Исто така, според некои истражувања, поверни им се на жените и имаат повеќе склоности кон семејниот живот… Поподвижни се во креветот Пониските мажи се поподвижни и енергични, а такви се и’ во креветот, …

Повеќе »