љубов и секс

Бакнување и секс наместо теретана: Колку калории ќе потрошите?

Сексот и активностите кои му претходат се многу добри за вашето здравје… Здрав сексуален живот е добар за вашата врска, но врската не е единствената работа која профитира. Сексот и активностите кои му претходат се многу добри за вашето здравје, а иако можеби не можат во потполност да заменат одење …

Повеќе »

Најлуди секс рекорди: Некои се навистина откачени

Некои од овие рекорди се навистина необични, додека други ги тестираат сите граници… Ако некогаш сте минале часови во секс -сеанса, сте се свртеле кон партнерката и во неверување сте коментирале колку сето тоа траело чувствувајќи се навистина посебно, овие рекорди ќе ве вратат во вистинска перспектива откривајќи верност, опсесија …

Повеќе »

10. знаци дека тој сака да ве запроси

Сите оние кои се во долга љубовна врска потајно очекуваат нивниот партнер да клекне пред нив и да го постави најважното прашање: „Дали ќе се омажиш за мене?“ Можеби не сте размислувале многу за тоа и едноставно оставате времето да ја направи својата магија, но ако сте заинтересирани дали тој …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Шест недели после венчавката и исчезнал сопругот:Пеколот траел 68. години и дури тогаш ја дознала вистината!

Животот пишува романи но не се секогаш убави. Приказната на младата невеста од Тексас никој никому не би ја посакал… Пеги Херис од Вернон во Тексас во дамнешната 1944 година се омажила за својот дечко Били. Во брак биле само шест недели, а потоа започнал пеколот кој траел полни 68. …

Повеќе »

Еве што мажите најмногу сакаат да прават после секс

Дали некогаш сте се запрашале за што размислуват мажите после акција во кревет? Филмови,серии и книги не научиле дека мажите после секс сакаат да заспијат или јадат. Но, стварноста е малку поинаква, а резултатите од анкетата која ја спровела компанијата Happify и тоа како ќе ве изненади.Се чини дека мажите, …

Повеќе »

Водителка на емисија во Египет зборувала за вонбрачен секс – па добила три години затвор!

Телевизиската водителка, Доа Салах, во Египет е осудена на три години затвор, откако на телевизија во живо дискутирала за тоа како може да се забремени надвор од конвенционалниот брак. Салах, која работи како водителка на телевизијата “Al Hahar TV”, ги прашала своите гледачи дали размислуваат за секс пред брак и …

Повеќе »

Што се’ ќе ви каже за да дојде до секс?

Мажите се сеуште оние на кои им се брза кога е во прашање сексот и не им пречи понекогаш да искористат некоја лага за да однесат девојка во кревет. Ова се најчестите: „Ти само биди мирна, јас ќе те мазам“, речиси и да е сигурна карта за секс. Повеќето жени …

Повеќе »

Зошто на мажите им е важно колку партнери жената имала пред нив?

Иако мажите се сексуално повеќе либерални, сепак нив им е важно со колку мажи девојката имала претходно секс. Порано сексот за една ноќ бил ендемски феномен, но денес луѓето целосно го прифаќаат. Направено е истражување во кое на мажите им е поставено прашањето дали и колку им е важна бројката …

Повеќе »

Откриено зошто жените се погласни од мажите во кревет?

Сексологот Трејси Кокс смета дека жените можеби чувствуваат и притисок да бидат гласни, за уживањето да биде поголемо. Во истражувањето спроведено од британска онлајн продавница за сексуални помагала, учествувале 1.171 испитаници, а заклучокот е дека жените се побучни од мажите за време на водењето љубов. Дури 92. отсто од жените …

Повеќе »