говор на телото

(ФОТО) 3. најинтимни тајни на принцот Хари и Меган Маркле: Откриено каков е навистина нивниот однос!

Стручњак за говор на тело ги протолкувал фотографиите на славниот пар и открил што всушност се крие во врската на идните сопружници Бланка Коб, експерт за говор на тело, гледајќи ги фотографиите на парот за кој говори цел свет, ги открила тајните на нивната врска и просудила колку е таа …

Повеќе »

Пози и гестови кои ве прават непривлечни

Говорот на телото во многу ситуации е поважен од шминката, облеката, па дури и зборовите. Преку него луѓето најлесно формираат слика за нас. Па, ако се водите по навиките на шармантните и секогаш привлечните луѓе, ќе откриете дека тие никогаш не ги практикуваат следниве 12 пози и гестови: 1. Раката …

Повеќе »

Бојата на очите го открива карактерот: Дали сте верни или осветољубиви?

Погледнете некому во очи и ќе откриете многу нешта. Не само моменталните емоции туку и по нешто за карактерот – дали има склоности за измама или е семеен тип, колку е верен и упорен… Сини очи Склони се кон подолги врски, семеен живот добри пријатели се.Шармантни, спонтани, имаат сочуство и …

Повеќе »

Говорот на телото може да го открие неверството на мажот

Ако се сомневате дека сопругот или дечкото ве изневерува веројатно ќе превземете одредени чекори, како на пример да го проверите неговиот телефон. Сепак, дали партнерот ви е верен можете да заклучите и на основа на говорот на телото. „Привлечност и сексуални односи можат да создадат зголемување на тестостероните и суптилни …

Повеќе »