говор на телото

Што ПОЛОЖБАТА НА РАЦЕТЕ открива за нас? За една сме убедени дека има негативно значење, а всушност е позитивно!

Познавањето на говорот на телото може да го промени начинот на кој ги разбираме другите луѓе. Намерно или потсвесно, многу делови од нашето тело изгледаат на одредени начини кога чувствуваме одредени емоции. Движењата на главата можат да откријат некои аспекти на моменталната емоционална состојба. Лицето е несомнено важен дел од …

Повеќе »

Говорот на телото може да каже многу: Што значи кога некој ЈА ДОПИРА КОСАТА?

Понекогаш делата говорат повеќе од зборовите, а токму тоа е случај кога некој ќе си ја допре косата. Дури и изгледот на вашата коса или фризура може да испрати невербални знаци.Постојат многу начини на кои можете да ја допрете вашата коса и да ја поврзете со невербални знаци.Некои луѓе ја …

Повеќе »

БРЗ ИЛИ БАВЕН ОД, ПОЛОЖБА НА ГЛАВАТА, ПОГЛЕД: Говорот на телото открива какви сте всушност!

Понекогаш ни се чини дека немаме контрола врз работи како што се положбата на телото, говорот или брзината на одењето, но психолозите тврдат дека многу може да се сменат. Еве ги особините што можете да ги користите за да го процените карактерот на една личност. Начинот на кој одиме, како …

Повеќе »

(ФОТО) ДОБРО ПОГЛЕДНЕТЕ ЈА СВОЈАТА ДЛАНКА: Ако го имате овој знак предодредени сте за големи работи во животот!

Овој знак го има само 3 проценти од светската популација Ако буквата „М” (комбинација на линијата на животот, судбината и срцето) е јасно исцртана на вашата дланка, може да се сметате за уникатни. Овој феномен е многу редок, и само 3 проценти од светската популација го има овој знак. Како …

Повеќе »

Дознајте дали некој ве лаже: ТРИ сигурни докази!

Не се вели туку така дека вистината е во погледот. Може да прочитате многу во нечии очи, па и али некој ве лаже. Ако не сте знаеле, на лицето има 43 мускули, кои можат да дадат повеќе од 16.500 различни изрази, а малку повеќе од 3.000 се поврзани со чувствата. …

Повеќе »

ГОВОР НА ТЕЛОТО – Со овие седум знаци, секогаш ќе знаете дека вашиот партнер ве лаже

Лагата може да создаде асиметричен израз на лицето Експертот за говорот и однесувањето на телото, Џуди Џејмс, открила за Fabulous како жените секогаш можат да препознаат дека партнерот ги лаже и истакнала дека постојат седум главни знаци кои го покажуваат ова. „Лажговците имаат помалку каење од чесните луѓе, така што …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Говор на телото: Путин газда, Трамп господар, а Вучиќ збунет

Секој што видел само една од фотографиите од средбата меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот белоруски колега Александар Лукашенко бил убеден дека сликата зборува повеќе од (руски) зборови. Двајцата лидери се состанаа во Сочи, каде Лукашенко отпатува за да добие поддршка од Путин по изборите, на кои прогласи победа …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Славната пејачка Дафи, додека ја држеле во заробеништво, со денови ја дрогирале и силувале!

„Вистина е, и ве молам верувајте ми дека сега сум во ред и безбедна. Ме силуваа и дрогираа, тие ме држеа во заробеништво неколку дена“, напишала пејачката Популарната пејачка Дафи (35) открила дека била заробена со денови, а потоа била дрогирана и силувана. Пејачката сега е безбедна и закрепнува, и …

Повеќе »

(ФОТО) Говор на телото кој ќе ви открие повеќе за соговорникот: Девиците по остриот поглед, Биковите по веѓите…

Говорот на телото – поставување рака, седење, став во седењето, како стоиме…се се тоа карактеристики кои говорат за нас и нашата личност. Четирите животни елементи земја, воздух, вода и оган се поврзани со хороскопските знаци. Можеме да ги познаеме по изгледот и карактеристичното држење. Овен Без оглед на ставот, Овните …

Повеќе »