деца

(ФОТО) Хуманитарна ревија „Убави сме, свои сме“: Зорица Заева едноставна но елегантна во црн костум

Викендов во Струмица се одржа хуманитарна модна ревија на кој присуствуваше и Зорица Зева, сопруга на македонскиот преиер, Зоран Заев. Во црн костум, бела кошула и вратоврска, сопругата на премиерот Зоран Заев, Зорица, денес беше дел од модната ревија која се одржа во Струмица во клубот „Индустријал“. Појавувањето на Заева …

Повеќе »

„Проект среќа“ со новогодишна акција за најмладите

„Важно е кај сите да се разбудат алтруизмот и хуманоста токму за Нова година, кога децата и луѓето кои немаат, се чувствуваат отфрлено“ Во организација на здружението „Проект среќа“, денес (1 декември) почнува проектот „И јас сум Дедо Мраз“, новогодишна кампања која има за цел да обезбеди новогодишни подароци за …

Повеќе »

(ФОТО) Добил облог од родителите: Станал милионер на 18. години без да оди во школо!

Ерик пред неколку години предвидел раст на вредноста на биткоинот која сега е 2.700 долари, но младиот милионер кој на 26. октомври наполнил 19. години предвидува раст на вредноста и’ до 7.000 долари за еден биткоин… Ерик Финман пред три години се обложил со родителите дека доколку стане милионер до …

Повеќе »

Бебето за кое родителите не дозволиле да прими крв е сепак оперирано…

Бебето од Пожаревац, Србија, чии родители се противеле да прими трансфузија, повикувајќи се на верски причини, е оперирано и се наоѓа на детска клиника во Белград. И’, според последните информации одлично се опоравува. Српските медиуми веќе пренесуваа дека брачниот пар од Пожаревац не дозволил нивното самошто родено бебе да прими …

Повеќе »

ФОТО) Волшебни деца за кои нема да верувате дека постојат во светот!

Што сте биле кога бевте дете? Ах, тешко е да се сетиме на тие денови, нели? Но, сигурно дека вашите родители се свесни за сите тие работи кои сте ги направиле во вашето детство. Но, се обложуваме дека не сте направиле ништо како децата што ќе ги покажеме денес. Тие се …

Повеќе »

(ФОТО) Министерот Драган Тевдовски по третпат татко на ќерка!

Потајно посакувал и’ третото бебе да биде девојче, бидејќи ги обожавал своите ќеркички кои се негова најредовна публика на атлетските трки, на кои е редовен учесник… „Ова е нашата трета среќа, сеуште сме превозбудени сите“ изјавил министерот за финансии, Драган Тевдовски, по повод раѓањето на неговата трета ќерка. Неговата сопруга …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Пред една година беше прогласена за најубаво девојче во светот, еве како изгледа денес…

Пред една година официјално најубавото девојче во светот им ги украде срцата на сите.Но, колку и да и се восхитуваа на убавината, многумина се прашуваа дали тоа пет годишно девојче, со оглед на бројните ангажмани со компании кои ја сакаат за заштитно лице, има вистинско детство… Дорогие, друзья! Это наш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мега бебе: Со 10. месеци момчето тежи 30. килограми

Лекарите ги збунува тоа што Луис не јаде неограничени количества храна ниту бара јадење, но одлучено е да му се дава хормонска терпија за да му помогнат Мексиканката Исабел Пантоја (24) е мајка на 10. месечно момче кое тежи колку деветгодишно дете но засега не е јасно што довело до …

Повеќе »

Трудница барала порано да ја породат, кога лекарката го видела бебето веднаш сфатила зошто

Лекари на порталот Quora откривале најбизарни барања кои било кога ги слушнале од пациентите,а една докторка го привлекла вниманието со приказната за една трудница. „Пациентката сакаше да ја породам пет недели порано. Нејзиниот сопруг беше на воена мисија во текот на цела нејзина бременост. Според последниот пат кога имале секс …

Повеќе »