планета

(ВИДЕО) Слеп човек, со специјални очила, прв пат ги видел сопругата и синот: Неговата реакција нема да ве остави рамнодушни!

На Џин Пурди пред 16. години му била дијагностицирана Старгарт болест од која не можел да види ништо друго освен силуети и форми. Потоа ја запознал љубовта на својот живот и наскоро се венчале и добиле син. Сепак, тој никогаш не можел да ги види синот и сопругата. Набргу потоа, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) МАЈКА УБИЛА ПЕТ ДЕЦА, ГИ ЗАПАЛИЛА, ПА ИЗВРШИЛА САМОУБИСТВО: Злосторството ги шокирало САД, а Инстаграмот на мртвата жена открил мрачна тајна!

Жена од Западна Вирџинија која ги застрелала своите три деца и двете на кои им била маќеа, пред да ги запали сите во семејната куќа, вежбала вештерство, објавувајќи некои ритуали и тегли со мртви пеперутки на нејзините социјални мрежи. Ореана Мејерс (25) потоа се застрелала и се самоубила откако на …

Повеќе »

(ФОТО) Возач во Србија пуштил куче во автобус: Другиот ден го дочекало изненадување!

На Твитер се шири топла приказна од Србија. Еден возач на 7. февруари пуштил куче во автобус да се загрее. Следниот ден го дочекало изненадување. Кучето го чекало на истото место и заедно ги возеле патници на линијата Батајница – Нова Пазова. Патниците ги трогнал овој прекрасен гест на возачот, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Најстарата Европејка преболела корона: „Не ни знаев дека сум болна!“

Калуѓерката од Франција, Лусиле Рандон е најстарата Европејка која преболела ковид-19 само неколку дена пред нејзиниот 117 роденден, пишува Би-Би-Си. Рандон го земала името Сестра Андре во 1944 .година, а на 16. јануари оваа година, тестирањето покажало дека е позитивна на коронавирус. Таа пред новинарите изјавила дека нема никакви симптоми …

Повеќе »

(ВИДЕО) Скијач на Алјаска бил каснат од кафеава мечка и одлучил да глуми дека е мртов: Спасен е!

Хеликоптер за спасување во саботата однел скијач, кој бил нападнат и каснат од кафеава мечка на Алјаска, во болница. Човекот бил дел од група која се искачувала на планина во близина на Хаинс, Алјаска, и за време на нападот се здобил со повреди на главата и раката. Одделот за риби …

Повеќе »

(ФОТО) Поларен бран во Германија, земјата е парализирана. На патиштата колони и до 70 километри

Невообичаено ниските температури и снежните врнежи и денеска продолжуваат да предизвикуваат големи сообраќајни проблеми во многу делови на Германија. На еден од најважните патишта во земјата, автопатот А2 што ги поврзува Источна и Западна Германија, возачите поминале до 16 часа во ноќта од понеделник до вторник на температура до -10. …

Повеќе »

22. фотографии кои ќе морате да ги погледнете два пати за да видите што се наоѓа на нив

Сите сме доживеале ПАРЕИДОЛИЈА иако можеби не сме биле свесни дека тоа е психолошки феномен кога перцепцијата на случаен стимул препознава смислен стимул. Со други зборови, сите ние забележуваме различни слики во случајни предмети. Bored Panda собрала галерија од вакви фотографии, а многу од нив ќе мора да ги погледнете …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГО СНИМИЛЕ МОМЕНТОТ КОГА ГИ ПОКРИЛА ЛАВИНА: Одеднаш се’ се затресло, а потоа почнала борба за живот! Вака се извлекле!

Група млади луѓе успеале да преживеат лавина додека возеле моторни санки на планината Јуинта во Јута. “Возев на овие падини од мојата осум години. Јас и мојот брат бевме на страната каде што беа дрвјата, и уште тројца и уште еден брат во подножјето. Одеднаш планината се затресе. Мислев дека …

Повеќе »