планета

(ВИДЕО) Милионер глумел бездомник за да тестира реакција на келнер во ресторан – било поразително!

Милионер се облекол како бездомник за да сними реакција на персоналот на ресторан, а таа била поразителна. Јутјуб ѕвездата и пранкстер Коби Персин (23) од Њујорк, тестирал персонал на ресторан во Флорида за да види како ќе реагираат на основа на нечиј изглед. На почетокот на снимката Коби доаѓа до …

Повеќе »

(ВИДЕО) За убав почеток на денот: Најдобра аудиција на сите времиња!

Четири сестри од Филипините одлучиле својата среќа да си ја пробаат на „Икс фактор“ во Велика Британија кој „ги отворил“ своите врати за сите таленти од светот. Сестрите дошле од Филипините и со самото излегување на бината покажуаваат дека се нешто посебно. Тие се „4. Powers“. За време на настапот …

Повеќе »

Валентин или Свети Трифун – Еве зошто се слави Денот на вљубените!

Иако Денот на вљубените се слави ширум светот, малку луѓе размислуваат како за верски празник. 14. февруари римокатоличката црква го прославува споменот на дури двајца светители со исто име – Валентин, кои според преданието се заедно и погубени. Еден бил Валентин, епископ тернијски, кому главата му е отсечена во 269. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Уште една битолска пародија на светски хит: „В кафана пијана“

Уште една битолска пародија на светски хит. Овој пат Какофонични битолчани ја обработија „Хавана“ од Камила Кабело, а пародијата се вика „В кафана пијана“. Битолчаните кои стојат зад пародиите велат дека првата пародија била направена како подарок за роденден на нивни другар, но дека не очекувале дека ќе направи толкав …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фустанот издржал само неколку секунди: Незгодата со костумот на домашната лизгачка засенило се’ на ЗОИ!

Јужнокорејската лизгачка Јура Мин била голема надеж на домаќините на Зимските олимписки игри, но нејзиниот сон бил уништен веќе во воведните секунди на настапот, и’ тоа поради фустанот. На Јура во текот на настапот со партнерот Александар Гамелин и пукнал горниот дел од комбинезонот. Лизгачката морала да застане и да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Бразилската кралица на карневалот имала проблем со „тангите“ но и’ покрај непријатноста продолжила за игра…

Бразилската кралица на карневалот среде танц останала без гаќички, но тоа во ниту еден момент не ја запрело. Убавата Тарине Лопес од Порто Сегура едноставно продолжила да танцува придржувајќи ги гаќичките со рака за да на илјадниците љубопитни посетители не им ги открие најинтимните делови. Quando o tapa sexo solta …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Восхитен татко: Тајно поставил камера за да светот поверува дека ќерка му го прави ова во соба

Татко тајно поставил камера за да целиот свет му поверува дека ќерката го прави ова во соба. Татко и ќерка танцувале токму како и’ ѕвездите кои ги гледаат на телевизија. Погледнете го ова прекрасно видео кое го освои светот:

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Скандал на Свеченото отворање на ЗОИ: Трамп и Ким Џонг-ун исфрлени од стадионот!?

Мажи маскирани во американскиот претседател Доналд Трамп и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг-ун направиле вистински „хорор“ на церемонијата на отворање на Зимските олимписки игри, пред да бидат исфрлени од работниците на обезбедувањето. „Ние двајца одлично се согласуваме“ рекол двојникот на Ким кој одбил да се претстави. „„Сакавме да ги …

Повеќе »

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) Фотографка забележала породување во болнички ходник

„Тоа беше моето најлудо, но и најубаво породување…“ Џес Хоган пред неколку дена станала мајка по шести пат. Но, светското внимание го привлече фактот што се породила во болничкиот ходник пред да стигне до салата за породување. Не ја породил лекар или бабица, туку сопругот. Џес на патот кон болницата …

Повеќе »