планета

(ВИДЕО) Бугари во Грција се претставуваат со наши песни како да се нивни: Има ли крај на крадењето на македонскиот народен мелос?

Бугарско културно друштво во Паралија, Грција, се претставило со македонската песна “Што имала к’смет Стамена” како да е нивна. БУгарите од секогаш се обидувале да го присвојат нашето културно наследство, традиција и пред се песни и ора. Никој не им забранува да пеат и играат на македонски, но жално е …

Повеќе »

(ФОТО) Шест дена после свадбата сфатил дека го измамува па и се осветил на брутален начин!

Шкотот Енди Мичел, преку интернет, ги продава венчалните прстени , откако неговата 19. години помлада сопруга со која бил 16. дена во брак го напуштила поради друг маж. Но, освен тоа, одлучил и да ја понижи со објавување на пораките кои му ги испраќала на љубовникот… На 4. јуни тој …

Повеќе »

Индиец сака да се разведе после првата брачна ноќ:Се шокирал кога и го видел лицето на невестата!

Жената има потполно нормално објаснување… Индиец кој се оженил по традиционалните норми,сега, после само една ноќ мината со невестата сака да се разведе… Имено, поради носијата тој не и го видел лицето,а кога конечно го покажала тој видел дека таа има брада и дека зборува како маж! Како што пишува …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) „Оваа задача можат да ја решат само најпаметните!“:Го знаете ли решението?

На интернет се појавила задача која многумина намачила, а всушност воопшто не е тешко. „Само најпаметните можат ова да го решат“ пишува покрај задачата која е објавена на YouTube каналот Mind Your Decisions, а во која треба да се одреди кој број на кој круг му припаѓа, со напомена дека …

Повеќе »

(ВИДЕО) Глупав турист го допирал лавот по грб, но наскоро…

На примерот на овој турист можеме да научиме зошто допирањето диви животни е многу лоша одлука… Еден турист за време на сафари во Јужна Африка помислил дека е добра идеја да ја извади раката од прозорецот и да го помилува лавот по грб.Проблемот е во тоа што тоа на лавот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тој луд свет: Се’ за селфи на висина опасна по живот!

Некои ќе речат дека овие жени не се во согласност со нивниот разум, додека пак некои ќе ги окарактеризираат како храбри и ќе посакаат да бидат на нивно место… Ова видео е дефинитивно за сите љубители на адреналинот. Сепак поради опасноста од ваквите активности ние не ви препорачуваме да земете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вистинска уметничка: Тајно ја снимала ќеркичката како бега од креветчето!

„Дури и ако некако успее да се качи преку една страна на креветчето, ќе падне од доста голема висина. Беше јасно дека некако се качува и излегува, но сакав да се уверам како го прави тоа“ рекла мајката… Неверојатно снаодливо девојче неколку пати ги надмудрило своите родители и наместо да …

Повеќе »

(ВИДЕО) Не можеле да веруваат што уловиле: Од водата извлекле риба мутант со глава на гулаб

Рибари рекреативци од Кина за време на едно свое одење по риба од водата извлекле необично суштество. Снимката покажува многу голема и необична риба која има глава како гулаб. Се верува дека мутираната риба припаѓа на видот шаран кој е вообичен во слатководните води ширум Азија и Северна Америка, пишува …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) „Денови на семејни игри“ го исполнија Аеродром со детски дух и радости

Над 40 добитници на награди и подароци од Капитол мол и партнерите на „Денови на семејни игри“ Родители и деца, сите заедно, со ентузијазам и радост се натпреваруваа на „Денови на семејни игри“ на платото пред Капитол мол, во четвртокот, петокот и саботата. Нивната среќа доминираше пред настапите на баскерџиите …

Повеќе »