планета

Инсталација на „Стар-стар“: Скопје првпат ќе добие девојки во излог!

Денес Скопје првпат ќе добие девојки во излог. Станува збор за уметничката инсталација која ќе биде поставена од 17. до 22. часот на бул. „Климент Охридски“ бр. 48, во излозите до клубот „Вулкан“, соопштија од граѓанската иницијатива за заштита и унапредување на правата на сексуалните работнички „Стар-стар“. Предвидена е и …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Танчери со талент“: Ирина воодушеви и измами воздишки со стомачниот танц!

Ирина Шевченко на „Танчери со талент“ во Грузија предизвикала многу воздишки. И’ кај публиката и’ кај членовите од жирито.Но, не биле воодушевени само мажите туку и жените. Погледнете го настапот на Ирина Шевченко: Irina Shevchenko on Georgia's Got Talent 2017 Irina WOWS the audience!! #GotTalent Posted by Dancers Got Talent …

Повеќе »

(ФОТО) Илјадници посетители го прославија 4. роденден на „Капитол мол“

Веќе четири години по ред „Капитол мол“ е една од главните дестинации за добар шопинг и забава за сите генерации – од најмладите до најстарите. И покрај тоа што е прилично нов мол, во Капитол мол шопингот е само една од многуте можности кои ги нуди, а вреди да се …

Повеќе »

(ФОТО) Ова се најскапите раси на кучиња во светот

Често велат дека кучето е најдобриот пријател на човекот. Но, ако сакате вашиот пријател да биде од одредена раса, можеби ќе треба да потрошите богатство.Постојат многу луксузни кучиња кои можат да си ги дозволат само богатите луѓе. Францускиот сајт Sympa-Sympa.com објави список од најскапите четириноги миленици ако еден ден одлучите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Богати деца во Црна Гора: Снимката на која средношколец со 500. евра си ги чисти патиките многумина збесналa

Инстаграм е преполн со профили на кои богати и размазени деца од целиот свет се фалат како се расфрлуваат со пари и богатство. Сиромашниот Балкан се чини како последното место каде би можело да се најде такво расипништво, но новиот тренд, кој се појавил во Црна Гора сведочи дека тоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Како е можно оваа девојка да ги грабне сите играчки од автоматот?

На Фејсбук е објавена снимка од девојка која знае нешто што другите не знаат – како од апаратот во лунапарк да ги однесе баш сите играчки. Ако некогаш сте се обиделе да извлечете играчка од еден ваков апарат, и тоа било која, не само онаа која ви се допаднала, знаете …

Повеќе »

(ВИДЕО) Има шест години а во 2017. година заработил 11. милиони долари

Шестгодишниот Рајан, водител на популарниот Јутјуб канал Ryan ToysReview веќе е мултимилионер, пишува ФОРБС. Имено, Рајан се нашол на листата на Јутјубери кои најмногу заработиле во 2017. година. Ова момченце, во оваа години, според податоците на ФОРБС, заработило 11. милиони долари и така го зазели осмото место на скалата на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Баба Мари има 100 години, води бар и секоја вечер се забавува!

Иако е во длабока старост, изгледа како да има 70. години, а воопшто не води грижа за себе. Баба Мари всушност води бар и редовно лумпува до раните утрински часови. И’, не се храни здраво. Мари Луиз Вирт барот го наследила од својот татко кој починал кога таа имала 37 …

Повеќе »

(ФОТО) Белкиња не поверувала дека црнец патува со прва класа,нивниот разговор е тотален хит на интенет

Приказната на овој човек доста добро го сумира секојдневниот расизам со кој ’и денес се борат многу Афроамериканци во Америка. Емет Еклас Вокер стоел во ред, на аеродромот „Роналд Реган“ во Вашингтон,кога му пришла жена која претпоставила дека тој стои во погрешниот ред бидејќи тоа бил редот за патниците во …

Повеќе »