планета

(ВИДЕО) Еве зошто странците мислат дека Македонците се некултурни: Девојка седела на плажа а сите ја гледале поради ОДВРАТНАТА работа што ја правела!

Девојката која се сончала на плажата во Панталејмонас (позната како македонска камп колонија) во Грција, прдизвикл големо внимание, но не поради изгледот туку однесувањето. Со шешир на главата, уживала на лежалка и правела нешто што останатите туристи ги згрозило. Изгледа како сосема нормална сцена на плажа: прекрасно крајбрежје и тиркизно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Традиционална македонска свадба во Егејска Македонија:„Да ви даде Господ многу дечиња да се продолжи крвта македонска!“

Пред извесно време Македонците од Малта споделија видео од традиционална македонска свадба во Егејска Македонија… Погледнете го видеото, а подолу видете дел од коментарите… МАКЕДОНСКА СВАДБА ВО СОЛУН Традиционална македонска свадба во Егејска Македонија🇲🇰Traditional Macedonian Wedding in Aegean Macedonia🇲🇰Παραδοσιακός Μακεδονικός γάμος στην Μακεδονία του Αιγαίου🇲🇰Овие не ли се наши браќа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Солзи и кај жирито: Со својата животна приказна и талент, овој човек никого не оставил рамнодушен!

„На овој свет му се потребни повеќе мажи како тебе…” Сајмон Кауел, најстрогиот член на жирито „Америка има талент“ бил видно потресен со изведбата на Мајкл Кетерер пред неколку дена. Младиот музичар го добил златното копче уште на аудицијата, откако открил дека има посвоено 5 деца, три од лабораторија за …

Повеќе »

(ВИДЕО) Убава утринска приказна: Поради љубезност кон старец и се променил животот!

Сите се заинтересирале за младата келнерка, а потоа се дознало дака работи за да собере пари за студирање… Еден мал чин на љубезност на една келнерка во Тексас и донел 16.000 долари. 18.годишната Евони Вилиамс работи во ресторан каде пред неколку дена еден старец ја замолил да му ја исече …

Повеќе »

(ФОТО) Порака на (идна) почината на надгробен споменик станала хит на интернет!

Вакво нешто ретко се гледа, но очигледно е можно во Србија. Не знаеме дали е морбидно или смешно, но дефинитивно е бизарно… Имено, пораката на монументалниот споменик на извесна Г.М.С. станал вирална атракција на интернет. Таа му оставила порака на семејството со кое имала нерсчистени односи,но оставена на необичен начин …

Повеќе »

Пивара Скопје со донација на летниковци во Чаир, Маџир Маало и Куманово

„Пивара Скопје” преку својот проект за заживување на маалскиот живот низ општините во нашата земја, донираше уште 3 од планираните 15 летниковци, и тоа во Чаир, во Маџир Маало, како и во Куманово. Овие донации се во духот на слоганот „За нас” на пивскиот бренд „Скопско”, а за тоа дека …

Повеќе »

(ФОТО) Што ќе следите неделава во Јавна соба?

Оваа седмица имаме: 27.08 // 19:00 Story Party Skopje | True Dating Stories Долго најавуван дојде и тој ден,каде ти треба да си во Јавна Соба. Одбери го своето столче и уживај во приказните. facebook event link 31.08 // 18:00 Outdoor Cooking Измисли сопствен рецепт за паста, помогни му на …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Плејбој зајачица најдена мртва во својот стан: Камерите откриваат морничав детал!

Моделот Кристина Карлин Крафт била убиена во нејзиниот стан во близина на Филаделфија, а полицијата се обидува да го реши случајот. Во средата, полицијата го пронашла телото на Крафт (36) во својот кревет во Ардмор. Аутопсијата открила дека станува збор за убиство и дека причината за нејзината смрт е давење. …

Повеќе »

(ФОТО) Исто правила за сите: Догодина пак да ни дојдете!

Комбето на „Црвена јабука“ добило „лисици“ поради неправилно паркирање. И, треба…тие не се нешто посебно, нели, а ако имале ВИП третман требало да добијат и такво место за паркирање… До година пак да ни дојдете😄😄 Gepostet von Janku Andreeski am Montag, 20. August 2018 Коментари пак секакви: „А тие можат да …

Повеќе »