планета

(ВИДЕО) Каква страст и љубов: Вакво навивање не сте виделе до сега!

Фановите на локален клуб во Казабланка можат на сите да им послужат за пример… Видеото покажува со каква старст тие го бодрат својот локален клуб… Коментарите пак секакви од оние кои велат дека „дотичните“ треба да ги ангажираат од страна на ПСЖ за да им помогне во натпреварите, па „Јас …

Повеќе »

(ФОТО) Се шета трујач на кучиња: Предупредување за сопствениците на миленици!

„Во населбата „Лисиче“ во Скопје шета психопат и фрла отров по дворови…Ова го најдов вчера во мојот двор, врзано за ограда со метална жица. Монструмот стратешки го осмислил ова грозоморно дело за по втор пат да ми го отруе кучето. Луѓе, внимавајте на своите миленици. А тебе, „болеснику“ ќе те …

Повеќе »

Правда: Шефот заработува 11. милиони на час а неговите вработени само 12. долари

Џеф Безос, првиот човек на Амазон за еден час ќе заработи повеќе од 11. милиони долари, а неговиот најмалку платен работник добива 12. доалри на час. Ова посебно паѓа во очи после фактот дека Амазон неодамна ја надмина пазарната вредност на милијарди долари. Само во 2018. година, Безос го зголеми …

Повеќе »

(ФОТО) Филмот „Терминал“ во реален живот: Веќе 6. месеци живее на аеродром, на ничија земја, а сега открива детали…

Сигурно сте го гледале филмот „Терминал“ со Том Хенкс кога живее на аеродром бидејќи кога стасал во САД неговата земја престанала да постои. Нешто слично му се случува и’ на еден Сириец… Хасан ал Контар, 36 години, ја напушти својата Сирија во 2006. година и отишол да живее во Обединетите …

Повеќе »

Дали бројаницата е талисман или накит: Дознајте што е вистината за неа

Многумина ја сметаат само за украс на раката, без да го знаат нејзиното суштинско значење. Бројаницата е „оружје“ за молитва и мир. Таа треба да има 33. јазли и најчесто се носи на рака. Има и многу поголеми, но повеќето ја носат онаа „класична“ бројаница. Обично тие се прават во …

Повеќе »

(ВИДЕО) Видео кое ќе ве насмее: На Јована Јоксимовиќ, облечена во бел фустан, од радост и скокнало куче!

Убавата водителка имала малер на првиот работен ден… Јована Јоксимовиќ, се вратила од својот годишен одмор и на нејзините деловни обврски.Колку и се израдувале нејзините колеги и гледачите, не се сомневаме, некој најмногу и се израдувал.  Имено, тоа е кучето Првo, кое е именувано по името на телевизијата каде што …

Повеќе »

(ФОТО) Минал 17. години во затвор поради разбојништво на својот двојник

Сведоците го опишале како Афроамериканец или Латиноамериканец со светол тен. Иако имал алиби за време на злосторството Џоунс бил уапсен и осуден на 19 години затвор Секој има свој двојник некаде низ светот, но Американецот Ричард Џоунс платил висока цена за тоа. Иако било докажано неговото алиби, тој сепак бил …

Повеќе »

(ВИДЕО) Каква иронија: Има ли поубава музика од македонската и’ тука (во родната грутка) а не само во странство?

Нашинците во цел свет ги пеат македонските песни, играат македонски ора а во матичната држава се слуша некоја друга музика… Некогаш се говореше – во Босна немој да пееш, во Србија немој да играш а во Македонија немој ниту да играш ниту да пееше…Но, тоа беше некогаш… Сега од сите …

Повеќе »

(ФОТО Галерија) Скопје наше преубаво: Плаче за малку внимание и луѓе – Валкано, запуштено, заборавено…

Ако, случајно, во недела, тргнете во прошетка по главниот град, внимавајте каде одите… Немојте ниту случајно по „споредните улички“ бидејќи можете да „налетате на се и сешто“…Но, најчесто на несобрано ѓубре, занемарени површини кои „плачат“ за малку нега и внимание… Но, и некултурни луѓе кои ѓубрето ќе го фрлат каде …

Повеќе »