планета

(ФОТО) Поради дечко кој ја измамил ослабнала 25. килограми и станала вистинска „секс бомба“

Додека некои жени по прекинување со дечкото паѓаат во депресија, особено ако причина за раскинуавњето била измама од негова страна, оваа девојка ја свртела плочата и на бившиот му покажала што изгубил… Шанаи Мартин од Велс ослабнала 25. килограми, за само девет месеци поради бившиот дечко кој ја измамил и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како славниот лондонски автобус прави склекови!

Дејвид Черни од Чешка,е автор на џиновската скулптура на славниот црвен лондонски автобус на две нивоа. Она според што оваа скулптура се прославила е фактот дека – прави склекови. Направен е во време на Олимписките игри во 2012. година, чиј домаќин беше Лондон, а денес вежба блиску до Прага. Даблдекерот …

Повеќе »

(ВИДЕО) Синот на Зоран Џорлев „го претепале” среде ден: Каква „кобна грешка“ направил!

Ново комично видео на хумористичното дуо “Дебелиот крај”, кое е дело на двајцата другари Симе Златков и Наско Џорлев. Видеото носи назив “Ќотек”, а ќотекот го јади Наско, кој очигледно направил кобна и животна грешка. За што точно се работи погледнете го видеото: ДЕБЕЛИОТ КРАЈ – ЌОТЕК ДЕБЕЛИОТ КРАЈ – …

Повеќе »

(ВИДЕО) Животот ни носи секакви проблеми: Инспиративен говор на млад човек кој цел живот се среќавал со непремостливи болести – но ги победувал!

Соочен со смртни болести и дури со смртоносен третман, Мајкл Кросленд, неколку пати се среќавал со смртта но секој пат ја победувал. Ова е приказна за еден од најхрабрите луѓе кои било кога живееле… На 10. години му откриле рак кој не може да се оперира. На 12. години го …

Повеќе »

Пешачка патека: Но за кого?

Денес ништо не изненадува, особено кога некој „случајно“ ќе заврши на некое работно место за кое нема никакви квалификации. Е, го има и тоа, но за ова од фотографијата не е потребна клвалификација туку здрав разум и малку воспитување… Како поинаку да се објасни поставувањето на овие знаци среде пешачка …

Повеќе »

Бојата на вашите очи открива каков партнер најмногу ви одговара: Мистериозен или таинствен?

Велат дека очите се огледало на душата и дека за некое лице можете да знаете се’ кога длабоко ќе му се загледате во очи. Некои истражувања тврдат дека бојата на вашите очи можат да откријат каков партнер би ви одговарал. Црни очи Црни или изразито темни очи, се многу ретки. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лекција за нас: Жена минува на црвено а кутрето си чека зелено – неверојатно!

Кученце си стои на пешачки, а жена покрај него упорно чека да се намалат автомобилите за да некако ја премине улицата. Во еден момент нема повеќе автомобили но кучето сеуште си стои на тротоарот. Тргнува дури кога на семафорот ќе се запали зеленото светло за пешаци… Очигледно станува збор за …

Повеќе »

Мигрант два пати во пет месеци добил на Лото и станал милионер

Млад Африканец, кој пред две години се доселил во Канада, неодамна станал мултимилионер откако два псти во пет месеци добил на лото игрите на среќа, „грепки“, и освоил дури 3,5 милиони долари. „Би сакал да го подобрам англискиот и да научам некој корисен занает како столарскиот’, рекол Мелхиг Мелхиг (28) …

Повеќе »

(ФОТО) Во нацистичка Германија жените не смееле да бидат слаби:Биле третирани како „машини за раѓање деца“

Како и во се’ друго во животот, нацистите многу добро знаеле што сакаат од своите жени дури не се либеле тоа директно да го кажат и бараат. Најважната улога на жените секако било мајчинството, што ќе ја зголеми ариевската раса,ќе донесе повеќе работна сила и им овозможи на Германците да …

Повеќе »