планета

Месечен хороскоп за романси и страсти: Љубовен хороскоп за декември 2017. година

Месечниот хороскоп за декември предвидува романтичен и огнен крај за 2017. година, а еве што во љубовта го очекува секој хороскопски знак. Овен Во првата недела на декември 2017. година Марс се наоѓа во вашето поле на парови и поголемо внимание усмерува на љубовта и бракот, ако сте во брак …

Повеќе »

(ВИДЕО) Нердлинген: Град изграден од дијаманти

Германскиот град Нердлинген, во Баварија, за првпат се споменува во деветтиот век, и е изграден во кратер на вулкан широк 26. километри. Но, кратерот крие блескава тајна поврзана со изградбата на градот. Жителите на Нердлинген со генерации користеле камен од околината на кратерот за изградба на своите куќи, и притоа …

Повеќе »

(ВИДЕО) Фасцинантна компилација на фотографии од луѓе кои прават луди нешта

Во светот секој ден се случува „некое чудо“ или пак смешно – комична – трагична ситуација која не ретко е забележана со фотопарат. Ви донесуваме фасцинантна компилација од фотографии на луѓе кои прават „луди“ нешта без да расмислуваат за последиците од својот чин. Погледнете:

Повеќе »

(ФОТО) 10 луѓе кои на своите тела направиле невозможни модификации: Се осакатиле за убавина!?

Како луѓе, ние отсекогаш сакаме да ги менуваме работите околу нас и во нас, тоа е природно. Од развојот на науката и пронајдоците на толку многу нови работи, речиси не постои никаква сфера, коај е оставена неистражена, дури ниту нашите тела. Пирсинзите на ушите и носот и бојата на косата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Погледнете како Американците се тепаат поради попустите на Black Friday

Во Америка Black Friday е ден после Денот на благодарноста, кога почнуваат големите предбожиќни попусти. Многу Американци со нетрпение го очекуваат токму тој ден за да го завршат својот празничен шопинг бидејќи тој ден цените се најниски. Но, се чини дека одличните попусти кај луѓето често знаат да го предизвикаат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Среден ноќ останала без гориви: Бездомник и ги дал последните пари, но тогаш започнува една убава приказна!

Една жена од Филаделфија собрала околу 110.000 долари за бездомник кој и помогнал кога автомобилот застанал на патот. Кејт Меклур во текот на возењето останала без бензин така што морала да запре на меѓудржавниот пат во Филаделфија. Било околу два после полноќ и не знаела што да прави и кого …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (23.11.2017)

Овен На почетокот на денот ќе бидете добро расположени, но во текот на вечерта ќе дојде до промена. Всушност вас ве совладуваат емоциите и не можете да приметите дека работата одлично ви оди, соработниците го ценат вашето мислење и компанијата во која работите се надева на вашата помош. Бик Успешната …

Повеќе »

(ВИДЕО) Вистина или „трик“: Вонземјаните конечно „уловени“

Секојдневно сме сведоци на разни фотографии па и видеа од необјасниви појави на небото кои најчесто се поврзуваат со присуство на вонземјани. И, додека едни се убедени дека станува збор за вонземјани, други (кои се сметаат за технолошки усовршени) сметаат дека тоа е дело на некоја нова монтажа. Погледнете и …

Повеќе »

(ВИДЕО) Средување на терен на црногорски начин:Кога ќе видите како на Цетиње поставуваат корнер знаменца ќе се расплачете од смеење

Од Цетиње, Црна Гора, каде се играл фудбалски натпревар, пристигнува неверојатна сцена, за која се говори, најверојатно поради еден детал кој се случил пред почетокот… Имено, за да не мора да помине нешто повеќе од 100. метри на теренот, домаќинот задолжен за средување на знаменцата се сетил да искористи фичо! …

Повеќе »