планета

(ВИДЕО) 97. годишен дедо уште говори и пее на македонски – во Солун!

Фејсбук страната The Macedonian на Фејсбук, постави видео во кое главна „ѕвезда“ е 97. годишен дедо. Но, поентата на видеото е дека тој, покрај тоа што е многу витален зборува и пее на македонски јазик и тоа во Солун, Грција… И, следи прашањето – Кој е тој што ќе ми …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неверојатна „средба“ на Атлантскиот и Тивкиот океан

Често ги спомнуваме – Атлантскиот и Тивкиот океан, но дали некогаш сте се запрашале каде се среќаваат. Водената површина е „поделена“и секоја си има свое име…Океани, мориња…Но, дали некогаш сте се запрашале каде се среќават и на што личи тоа… Ретки можат да ги видат тие места каде едниот и …

Повеќе »

Ја продавала невиноста за милион евра а сега вели дека тоа никогаш не би го повторила!

Студентка и манекенка која се претставила како Никол (Nicole), иако тоа не и е вистинското име, откко добила понуда за својата невиност, изјавила дека никогаш не планирала да оди до крај. Минатата седмица на страниците на агенцијата Elite Models VIP се појавил оглас во кој Никол ја нуди својата невиност …

Повеќе »

Во присуство на папата жените се секогаш облечени во црно:Само 7. жени во светот можат да носат бело

Папскиот град се претвора во суверена територија дури во 20-тите години на минатиот век, но Ватикан отсекогаш бил центарот на Римокатоличката црква уште од 4. век. Оттогаш наваму западната црква задржа и непроменети многу од традициите, пишува huffingtonpost.com. Едниот е поврзан со начинот на кој жените треба да се облекуваат …

Повеќе »

(ВИДЕО) Жестока битка за бидермаерот: Чиј желба да биде невеста ќе победи?

На многу свадби има мали битки за букетот на невестата, но оваа дефинитивно е најдолгата. Во видеото, според обичаите, руска невестата го фрла букетот кон немажените девојки и две ентузијастки непопустливо се тргаат помеѓу себе, секоја очајно трудејќи се да го присвои. Можеби битката ќе беше и подолга ако не …

Повеќе »

(ФОТО) Син на Путин или негов двојник?

На социјалните мрежи се проширила фотографија од едно момче од градскиот превоз во Русија кое со својот изглед, неверојатно потсетува на Владимир Путин. Некои дури и’ помислиле дека ова можеби е неговиот син. Момчето кое изгледа како да е замислено, стана главна тема по хумористичните сајтови ширум интернетот.

Повеќе »

Денес е „син понеделник“, најлош ден во годината

И официјално – понеделник 15 јануари е прогласен за „Син понеделник“ (Blue monday), поточно – најдепресивен ден во годината… Луѓето ширум светот ќе се чувствуваат нерасположено и нема да можат да ја пронајдат „смислата на животот“. Причина за тоа е што повеќето од нас се свесни дека веќе сме успеале …

Повеќе »

(ФОТО) Калифорнија: Возел пребрзо удрил во тротоар и завршил во соба на спрат

Во автомобилот имало две лица, а еден од патниците морале да го извлекуваат службите за спасување. Човекот е полесно повреден и префрлен во болница. Во куќата немало луѓе… Веројатно поради преголема брзина возачот ја загубил контролата над автомобиот, удрил во тротоарот, полетал во воздух и завршил во соба на прв …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се сомневал дека свршеницата го мами: Побарал ДНК анализа, а жената го грабнала ковертот со резултати и избегала од студиото…

Во ТВ емисијата на Џереми Кајл настанал хаос кога пристигнал ковертот со ДНК резултатите на децата на парот кој е во кавга поради сомнение дека жената го мамела свршеникот… Имено, Џон ја обвинил свршеничката Кели дека го измамувала и побарал ДНК анализа за да се утврди дали е навистина татко …

Повеќе »