планета

(ВИДЕО) Мудра мајка: Единствен начин за смирување на близнаците!

Мајката никако не можела да ги смири близнаците кои си играле и биле бучни… Но, тогаш на телевизорот се појавил „тој“ и неговата песна а очајната мајка здивнала… Немирните близнаци се смирувале само кога ќе слушнат песна на Џастин Тимберлејк…  

Повеќе »

(ФОТО) Нов тренд кај девојките: „Машки стриптиз“ па спокоен брак!

Светските трендови полека но сигурно и кај нас си наоѓаат тло. Малку по малку, еден по еден, трендовите од Запад па и Америка се одомаќинуваат и’ кај нас. Така, девојките се’ почесто си бараат стрипер кој ќе ги забавува на моминската вечер. Погледнете како минала една потрага по машки стрипер …

Повеќе »

(ФОТО) Открила како за три години заштедела за нов стан!

Новозеланѓанката Шери Хоуви во една група на Фејсбук го споделила својот начин на штедење кој и овозможил за само три години да заштеди доволно да си купи нов стан. Шери своите месечни примања ги поделила во три секции – една за плаќање сметки и основни месечни трошоци, една секција за …

Повеќе »

(ФОТО) Чудо на инженерско достигнување на 21. век

На камај.нет страницата се појави необична фотографија која навистина зачудува. Врнежливо време, улиците полни со вода а една јахта е сува… Чудо на инженерското достигнување на 21. век, коментираа на оваа страна…

Повеќе »

(ВИДЕО) Бебе стои мирно пред телевизирот: Штом ќе започне омилената песна настанува „хаос“!

Моментот е снимен со камера а снимката го обиколила светот… Ова малечко е неверојатно добро во танцување. Се движело во ритамот на музиката, го тресело телото и ги кревало рацете… Моментот е снимен со камера а снимката го обиколила светот. Погледнете и поделете го видеото со пријатели:

Повеќе »

(ВИДЕО) Ќе ве насмее до солзи: Поради прашањето на момчето кое првпат ја видело својата сестра сите „попаѓале“ од смеење…

Овој малечок бил многу возбуден поради запознавање со сестра си… Првите средби на браќата и сестрите знаат да бидат секакви. Некогаш постарите деца се лутат, знаат да бидат тажни и разочарани што во нивниот живот доаѓа некој нов и што повеќе нема да бидат во центарот на вниманието. Има и …

Повеќе »

(ФОТО) Во Гостивар „пајакот“ по службена должност се соочил со коњ, погледнете …

Во Скопје ги гледаме секој ден – и’ „пајаците“ и коњите, но вакво нешто се нема случено Несекојдневна ситуација беше фотографирана во Гостивар. Пајакот по службена должност се соочил со коњ, барем така изгледа според фотографијата. Нормално, по чиста случајност се погоди да бидат во близина пајакот и коњот, па …

Повеќе »

(ФОТО) Судбина: Случајно се нашол на нејзина фотографија а 11. години потоа се венчале!

Брачен пар вели дека нивната врска била „запишана во ѕвездите“, откако мажот се забележал себе на нејзина фотографија од пред 18. години, кога сеуште не се познавале. Јо, кој денес има 35. години, и Ксуе во јуни 2000. година со своите семејства го посетиле Кјиндао во источна Кина. Денес се …

Повеќе »

(ФОТО) Поп се опил па заспал „како топ“: Не можел да стои па го однеле со приколка со починатиот

Фотографијата од погреб во селото Друговац,Србија, просто експлодирала на социјалните мрежи. Приказната за свештеникот кој се вика Ненад станала апсолутен хит, а се’ поради бизарен сплет на околности. Имено, на погребот свештеникот се опил, па дополнително го „зашеметило“ и мартовското сонце, така што не можел да оди. Мештаните не можеле …

Повеќе »