планета

(ВИДЕО) Хитлер во Југославија бил само еднаш: Еве како бил дочекан!

Таквите настапи биле кратки, ненајавени и тоа во окупираните територии кога тој наизглед спонтано ќе се појавел на улиците на некој град кој е освоен покажувајќи дека градот многу му значи. Југословенската држава има долга традиција антифашистички движења и борби против Хитлер и нацистите. Затоа оваа епизода од историјата главно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Пејач погодил песна и добил 6.000 евра!

На една забава во кафеана се случила необична кладба. Еден гостин му рекол на пејачот ако ја погоди песната која ќе ја напише на ливче дека ќе му даде 6.000 евра. Пејачот се согласил со тоа што било договорено ако не ја погоди за таа песна што ќе ја испее …

Повеќе »

(ВИДЕО) Дете го хранело своето куче: Од снимката ќе ви се „крене косата на главата“

Тој полека ја принесува посластицата кон кучето, а кучето на најнежен можен начин ја зема од неговата рака… Многу родители не би го дозволиле ова. Иако кучињата се племенити животни, многумина мислат дека со нив децата се во опасност.Особено се плашат од големите кучиња. Меѓутоа, тие големи кучиња главно се …

Повеќе »

(ФОТО) Малер – Поради глумецот без маичка и се скршило апаратчето

Тинејџерката „ја издал“ нејзиниот стоматолог кој на својот блог напишал дека имал пациентка на која поради сцената во која глумецот Мајкл Б. Џордан се соблекува и се скршило апаратчето за заби. Софиа Роб (18) во кино го гледала суперхеројскиот хит „Црниот пантер“. Во една сцена, нејзиниот омилен глумец Мјкл Б. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Полицајка истерува бездомник, кој јадел платен оброк, од ресторан: Снимка која збеснала милиони луѓе!

Човек забележал инцидент во еден ресторан за брза храна, а на него никој не останал рамнодушен… Овој човек наспроти „Мекдоналдс“ видел бездомник и го прашал дали е гладен. Откако човекот му одговорил искрено, му рекол да појде со него и дека ќе му плати оброк. Културно го платиле неговото јадење …

Повеќе »

(ФОТО) Во електраната Козјак денес непоканет гостин

Непокането гостинче денеска ги израдувало вработените во електраната Козјак. Како што може да се види на фотографиите кои беа објавени на социјалните мрежи, станува збор за мало мече кое добило освежување и топло добредојде од вработените.

Повеќе »

(ФОТО) Поздрав од Јакутан: – 60 степени

Веќе пишувавме за најстуденото населено место во светот, Ојкатан, во Русија (Сибир), каде преку зима температурите доаѓат и’ до – 50 степени. Но, се појави фотка од друго место – Јакутан каде биле измерени – 60 степени. И’, се’ е замрзнато, дури и машините за работа…По малку наликува на призор …

Повеќе »

(ВИДЕО) На неутрален терен нема политика: Млади од Србија и Хрватска направиле нешто досега невидено!

Членови на ансамблот Културно уметничко друштво Абрашевиќ од Панчево отпатувале на Сицилија каде ја претставувале Србија на Меѓународен фестивал на фолклор. Додека таму на улица спонтано ја изведувале „Ѓурѓевдан“, наишле членови на еден ансамбл од Хрватска па кога ја слушнале песната, прво застанале а потоа се приклучиле на ансамблот од Србија. По „Ѓурѓевдан“ ги запеале …

Повеќе »

(ВИДЕО) Куче цело време држело жена за рака: Причината ќе ве натажи но и развесели!

Љубовта, особено онаа помеѓу луѓето и кучињата е навистина неверојатна и необјаснива… Животот некогаш може да биде многу суров, а тоа го чувствуваат и животните. Меѓутоа, после тагата мора да дојде и радост. Ова преубаво куче по име Реган ги изгубило своите сопственици и завршило во азил за животни. По …

Повеќе »