планета

(ГАЛЕРИЈА) 31. година после катастрофата во Чернобил: 91. годишен дедо живее мирен и спокоен живот

Иван станува во шест часот, појадува, а потоа го храни кучето и другите животни. Произведува и јаде храна од својата градина, чува кокошки, свињи и крави… Иван Шамјанок (91) живее во селото Тулгович во Белорусија кое се наоѓа на работ на забранетата зона на Чернобил. Вели дека тајната на неговата …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ноќен кошмар: Оркестарот свири додека го јадат најлутото пиперче на светот!

Членовите на Данскиот национален камерен оркестар прифатиле многу необичен предизвик – во текот на изведувањето на „Танго на љубомора“,дело на данскиот композитор Јакоб Гаде, го јаделе најлутото пиперче на светот. Иако сето тоа се случило пред три години видеото неодмна станало вирално. Во почетокот се’ било во ред – никој …

Повеќе »

Стари верувања- Како ќе почне така и ќе заврши: На 1. јануари не правете 3. работи инаку ќе останете без пари и среќа!

Без оглед дали себе се сметате за суеверно лице, некои мали правила и ритуали се провлекуват од година во година, и на одреден начин станале дел од нашата култура. Можете да ги испочитувате или не, во секој случај, забавно е да се знаат некои од суеверијата кои се однесуваат на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Тој е „Робот ДиЏеј“ – нова ѕвезда на клубовите во Прага

Клубот „Karlovy Lazne Music Club” во Прага ангажирал посебен адаптиран робот, инаку бивш „работник“ во фабрика за автомобилска индустрија, како ди-џеј. Роботот има џиновска рака со клешти, а своето работно место – работа на пуштање музика, го дели со програмерот, кој и’ го програмирал, и со кого последните неколку недели …

Повеќе »

(ВИДЕО) Момчиња симулирале породување!

Секој маж треба да го има тоа искуство. Smetana TV поставила видео во кое момчиња се обидуваат да симулираат породување. Видеото предизвикало жестоки коментари и’ до жени и од мажи… А момчињата во видеото офкаат, стенкаат…бараат царски рез… Погледнете: Guys try giving birth Every man should have that experience.via Smetana …

Повеќе »

(ВИДЕО) И’ таму мора да се чисти: Како астронаутите си ги мијат косите во вселената?

Астронаутката Карен Нејберг демонстрира како астронаутите во Интернационалната вселенска станица ја одржуваат својата хигиена во микрогравитација. Секој со долга коса знае дека е потребно повеќе време за да се измие. Во вселената со гравитација и без вода е вистински предизвик да се добие чиста коса.Астронаутите користат сув шампон, за да …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Најдобар музички – разголен ски фестивал во светот: Рускиот „Богел – Вогел“ е рај за машки очи

Илјадници скијачи, од кои поголемиот број девојки, без зимскат опрема и само по долна облека, скијаа и бордаа на ски-фестивалот Богел-Вогел кој оваа година се одржал во олимпискиот ресорт Роса Кутор во Сочи, Русија. Четриридневниот фестивал годинава привлекол дури 20. 000 посетители иако се одржува само втора година по ред. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Лекција за пополнување дупки „ала Делчево“

Ако мислевте дека за пополнување дупки на улиците е потребна цела механизација многу сте згрешиле. Погледнете како во Делчево се решава тој проблем со камион и работник со лопата. Kolku ednostavno se resavaa problemite vo Delcevo Posted by Александар Белогаски on Donnerstag, 21. Dezember 2017

Повеќе »

(ФОТО) Инструкторка по гола јога објавува фотки од часовите:„Им помогнувам на жените сексуално да се ослободат“

30. годишната Роси Рис, е инструкторка по јога, но нејзините часови се посебни по тоа што на нив сите мораат да вежбаат голи. Роси часовите на гола јога ги одржува само за жените кои го сакаат тоа, како што вели, да ги поттикне да го прифатат своето тело. Таа тврди …

Повеќе »