планета

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНО – ЕДНА ОД НАЈБОЛНИТЕ, СТРАШНИ РАБОТИ ШТО СУМ ГЛЕДАЛ: На луѓето им се превртувал желудникот од ВИСТИНСКИ криминалистички документарец!

Нетфликс неодамна објави нов документарец, „Девојката на сликата“, базиран на грозоморно вистинско злосторство, а оние кои веќе се запознаени со филмот тврдат дека тоа е „една од најстрашните работи“ што некогаш ги виделе. Документарецот ги потресол и вознемирил гледачите, но во исто време и ги воодушевил, па набрзо се нашол …

Повеќе »

ПРОЕКТ ЗА ПРОМОВИРАЊЕ НА ПЛАНИНСКИ ТУРИЗАМ – КАЖИ и ДА на ПРИРОДАТА

Концепт Плус од Скопје започна со имплементирање на проектот “Кажи и ДА на природата“ чија цел е креирање на здравите навики кај граѓаните преку посети во природа, посети на планински и рурални дестинации и враќање на луѓето назад во природата, преку нејзино истражување, посета и грижа за неа. Клучен проблем …

Повеќе »

Прекрасното видео од вечерата во двојка го погледнале речиси четири милиони луѓе

ВЕЧЕРАТА е секогаш подобра во двајца, но што правите ако немате со кого да го споделите оброкот? Решението е едноставно, вечерајте со вашето куче. На TikTok се појави видео кое брзо стана вирално, сними навистина симпатична двојка – маж и неговото куче како уживаат во убава вечера за двајца. Њујорчанката …

Повеќе »

(ВИДЕО) ПО ДЕФЕКТ НА МОТОРОТ – Авионот избегнал сообраќај и слетал на автопат во Северна Каролина

Американецот Винсент Фрејзер и таткото на неговата сопруга летале со Aero Commander 100 од 1967. година кога морале принудно да слетаат поради дефект на моторот. Фрејзер ја добил пилотската дозвола во октомври 2021. година и имал помалку од 100. часа лет пред инцидентот. Сепак, тоа не го обесхрабрило поранешниот маринец. …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЗДРАВОТО СРЦЕ СТИГНАЛО ВЕДНАШ ПО СВАДБАТА: Животот и љубовната приказна на пар од Торино го привлече вниманието на светската јавност

ДЕКА животот пишува романи се потврди уште еднаш, кога Маурицио (47) решил да се ожени со својата животна сопатничка Силвија (42), во болницата „Молинете“ во Торино, додека бил на интензивна терапија по катастрофалниот срцев удар, очекувајќи го најлошиот исход. Двајцата живееле заедно шест години, имаат и двомесечна ќерка, а претходно …

Повеќе »

Совети за БЕЗБЕДНОСТ на летниот одмор: Не дозволувајте ништо да ви го уништи ОДМОРОТ

Како што се приближува топлото време и мислите се свртуваат кон летниот одмор, советите за безбедност треба да бидат на ум… Безбедноста за време на вашиот летен одмор ви помага вам и на вашите најблиски да се сеќавате само на убавите моменти што сте ги поминале надвор. Има многу работи …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) СТРАШНА ЖИВОТНА ПРИКАЗНА – 25. ГОДИНИ ЈА ЧУВАЛА ЌЕРКАТА НА ТАВАНОТ: Ќе се згрозите кога ќе ја слушнете причината на мајката МОНСТРУМ зошто му го направила тоа на сопственото дете! 

Приказната започнува во 1876. година, во Париз. Бланш Моние, која тогаш имала 25. години, се заљубила во постар, сиромашен адвокат, кој воопшто не и се допаѓал на нејзината мајка, припадничка на аристократијата. Моние била решена да се омажи за љубовта на нејзиниот живот. Потоа одеднаш, буквално преку ноќ, Бланш исчезнала …

Повеќе »

(ВИДЕО) Шеснаесетгодишна девојка на матура како придружник го донела својот едногодишен син!

ТИНЕЈЏЕРКАТА Ешли Хејзелтон ги изненадила сите кога се појави на матурата во придружба на својот едногодишен син. Оваа 16-годишна девојка забременила на 14. години. Тоа не ја оддалечило од училиштето, а крајот на средното образование го прославила со своите врсници на матура. Таа се дотерала и на гала вечерата дошла …

Повеќе »

ОВА Е ФОТОГРАФИЈАТА ЗА КОЈА ЗБОРУВА ЦЕЛ СВЕТ: На матура дошол во ЦРВЕНО ЗДОЛНИШТЕ, а реакцијата на неговата мајка е ХИТ на социјалните мрежи!

Корбен има 16 години и живее во Норфолк, Англија. Со модното издание во кое ја прослави матурата воодушеви многумина на социјалните мрежи. „Кога имаше 12 години, син ми ми кажа дека би сакал да оди на матура во здолниште. Четири години подоцна го остваривме тоа. Неописливо сум горда на него …

Повеќе »