планета

(ФОТО) ОВА МОМЧЕ ЗАГИНАЛО ВО ГРЦИЈА! Младиот богаташ сакал да направи селфи пред хеликоптер, па останал „сомелен“

Турист загинал во Грција по страшна хеликоптерска несреќа! Богат турист од Англија Џек Фентон (22) трагично загинал во Грција кога бил искасапен од пропелерите на хеликоптер. Несреќата се случила во понеделникот попладне, а младиот човек со својата сестра и уште двајца туристи пристигнал со приватен лет кој го платиле неговите …

Повеќе »

Летен младински камп „100% Црвен крст”

Во период од 19 до 25 јули 2022 година во Струга се реализираше уште едно издание на летниот младински камп „100% Црвен крст” во организација на младите на Црвениот крст на Република Северна Македонија. На истиот земаа учество претставници од 32 Клубови на млади од територијата на РСМ. Целта на …

Повеќе »

(ФОТО) ВО БОЛНИЦАТА ДОЗНАЛА ЗА АФЕРАТА – ИНФЛУЕНСЕРКА БИЛА ВО КОМА, А ​​КОГА СЕ РАЗБУДИЛА ДОЖИВЕАЛА ШОК: Сопругот и приредил НЕВЕРОЈАТНО ПРЕДАВСТВО! Малкумина би го преживеале ова!

Инфлуенсерката Камила Мело паднала во кома по мозочен удар, од која за среќа се разбудила, но она што ја чекало по враќањето во живот не би го посакала ниту а својот најголем непријател. Камила била во кома 78. дена, а кога се освестила се шокирала кога дознала дека нејзиниот сопруг, …

Повеќе »

(ВИДЕО) Припадник на стражата на Кралицата се извикал на туристка затоа што го допрела неговиот коњ

ЕДНА туристка била прилично изненадена кога сакала да се фотографира со член на стражата на Кралицата на коњ во Лондон. Иако фотографирањето со стражата на Кралицата е доста вообичаено, жената во еден момент ги допрела уздите. Поради ова, војникот го изгубил трпението и почнал да и вика, велејќи и да …

Повеќе »

(ВИДЕО) ТОЈ ЛУД СВЕТ – На паркинг пред шопинг центар се степале сопруга и љубовница

На паркинг пред еден трговски центар во град во Мексико брутално се степале сопруга и љубовница. Неверниот сопруг се обидел да ги раздели жените. На паркингот „Волмарт“ во Тамаулипас ​​дошло до физичка пресметка меѓу две жени, како што објавија мексиканските медиуми, причина за тепачата биле неверниот сопруг. Имено, неименуваната госпоѓа …

Повеќе »

(ВИДЕО) ХОРОР СНИМКА НА НАПАД НА АЈКУЛА! ГО СКРШИЛА КАФЕЗОТ НА ПАРЧИЊА И ПРОДОЛЖИЛА: Нуркачот во паника, пливал како никогаш досега во животот!

Голема бела ајкула нападнала нуркач во стаклен кафез, распарчувајќи го со невидена сила. Се појавија застрашувачки снимки од моментот кога монструозна бела ајкула удира во заштитниот кафез на нуркач, оставајќи го да се бори за живот. Шокантна снимка покажува како нуркачот Џими Партингтон избезумено плива за својот живот по ужасната …

Повеќе »

Како да бидете екореволуционер!

Грижата за животната средина почнува од нас самите, од нашите еколошки навики и одговорноста према околината како заедница во која функционираме со други луѓе, но и други форми на живот. Да се постапува еколошки на личен план воопшто не е тешко, но потребно е да се придржувате до неколку однапред …

Повеќе »

(ФОТО) ПОЛСКА СО УКРАИНА – Ова е моментално еден од најпопуларните сувенири што се продаваат во Варшава

Тоалетната хартија со ликот на рускиот претседател Владимир Путин и натписот „Путин, е*и се“ е еден од најпопуларните сувенири што во моментов може да се купат во Варшава. Главниот град на Полска е полн со потсетувања на војната што се води на само неколку стотици километри од Варшава. Заедно со …

Повеќе »

(ФОТО) Поранешна медицинска сестра очајна: „Купете ги моите голи слики, татко ми умира“

Манекенката Нејлин Ешли (33) открила дека ги продава своите разголени фотографии за да му пружи најдобра можна нега на својот болен татко. View this post on Instagram A post shared by 𝐍 𝐄 𝐘 𝐋 𝐄 𝐄 𝐍 🦋𝐀 𝐒 𝐇 𝐋 𝐄 𝐘 (@neyleenashley) Инфлуенсерката од Флорида редовно ги …

Повеќе »