ЗАНИМЛИВОСТИ

(ВИДЕО) НА ИЗБОРОТ ЗА МИС СЕ ОБИДЕЛА ДА И ЈА ГРАБНЕ КРУНАТА: Убавицата на Шри Ланка се здобила со повреди на главата – бившата победничка незадоволна со изборот!

МИС на Шри Ланка се здобила со повреди на главата кога ривалката се обидела да и ја одземе круната, барајќи дисквалификација на победничката. Мис Пушпика де Силва победи на натпреварот „Мис на Шри Ланка“, кој гледачите можеле да го гледаат во живо на националната телевизија, во неделата. Сепак, неколку моменти …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 07.04.2021:Бикот не смее да се однесува како деспот, Девицата се обидува да ја прикрие својата несигурност, Јарецот мора да направи чекор плус и да покаже дека добрата волја и внимание значат повеќе од…

Овен Љубов: Уживате во дополнителното внимание и размена на нежности во врската со саканата личност. Некој ја освојува вашата симпатија и емоционална наклонетост. Работа: Нема причина да ги мистифицирате вашите деловни и финансиски планови или да игнорирате нечие присуство и влијание. Здравје: Овозможете си поголема релаксација, ќе ви годи прошетка …

Повеќе »

Хороскопски „злобници“: Што мислите, кој е на врвот на скалата?

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Секој има злобна одлика во себе, но кај некои знаци сепак е поизразена и нагласена. Кои се најголемите злобници во хороскопот? 12, хороскопски знаци рангирани од најголемо до најмалку …

Повеќе »

(ВИДЕО) ИМАЛ ПОВЕЌЕ СРЕЌА ОД ПАМЕТ – Извел салто во воздух: Возач на квад налетал на автомобил и во лет и погледнал на смртта во очи

Имал неверојатно среќа Што по ѓаволите се случило тука? Видеото кое го обиколува целиот свет последните 24. часа ни доаѓа од Бирмингем, а главниот лик е арогантен возач на квад. Арогантниот возач возел без кацига и при тоа не гледал пред себе. Затоа што ако го сторил тоа, тешко дека …

Повеќе »

Фотографија од Далмација е само уште еден потсетник како короната ни го промени животот

„Љубовта секогаш победува“ Помина повеќе од една година од почетокот на првото заклучување. Во ова време во 2020. година, беа затворени кафулиња, ресторани, трговски центри и фризери. Многумина од нас се надеваа дека злото што нè снајде оваа година ќе биде минато и дека со пријателите само ќе се присетуваме …

Повеќе »

(ВИДЕО) ГИ ПРЕДВИДЕЛ КОРОНАТА И ВАКЦИНИТЕ: Влијателен пророк после 6. месеци се огласил со ДРАМАТИЧНА визија за тоа што не чека!

Предупредувањето било испратено навреме Во средината на 2019. година, водечкиот британски визионер и медиум Крег Хамилтон-Паркер ги предупредил луѓето за нешто што веројатно ќе го освои светот. Потоа рекол дека му се чинело дека повеќе од половина милијарда луѓе на планетата ќе умрат од некаква инфекција, но не може да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 06.04.2021:Близнаците за подобра врска треба да престанат со непотребните прашања, Лавот пред мисија на „дешифрирање“ на скриените пораки, Стрелецот мора да биде трпелив во друштво на…

Овен Љубов: Важно ви е да се однесувате како перфекционист, да чувате сè под строга контрола или под будното око. Работа: Деловно-финансиски или личен предизвик секогаш може да се претвори во успех што остава добар впечаток врз околината. Здравје: Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија. Бик Љубов: …

Повеќе »

Со што ќе ве шокира партнерот: Овенот се ќе ви фрли в лице, Лавот само ќе си замине…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој ќе ви се јави од кафуле додека ужива со пријателите, а додека вие мислите дека тој се убива од работа? И, кој може да ве шокира ако одеднаш …

Повеќе »

(ВИДЕО) Русинки, бидејќи се сликале голи „на отворено“, уапсени во Дубаи!

Група Русинки се уапсени во Дубаи и обвинети за нарушување на јавниот ред и мир, бидејќи се фотографирале голи „на отворено“. Видеото што се појави на социјалните мрежи во саботата, прикажува група голи жени кои се фотографираат на балкон. „Меѓу уапсените има осум Русинки“, рекол рускиот конзулат, додавајќи дека обвинувањата …

Повеќе »