ЗАНИМЛИВОСТИ

(ВИДЕО) ЈАКА ЖЕНА – Баба на 104. години со аплауз испратена од болница: Два пати победила во борбата со коронавирусот

Баба (104) од Колумбија доби аплауз од медицинскиот персонал откако по втор пат се опорави од коронавирусот. Кармен Хернандез прв пат се здоби со Ковид-19 во јуни 2020. година и се лекувала во дом за стари лица во Сан Хозе, каде живее 25. години. Откако о февруари била вакцинирана, минатиот …

Повеќе »

ЛАЈКА: СТОП ЗА ОРГАНИЗИРАЊЕТО БОРБИ СО КУЧИЊА

Во рамките на Меѓународниот ден за подигнување на свеста за борбите со кучиња 8-ми Април, прифатилиштето на ЈП Лајка ја отпочна кампањата за подигнување на свеста за овој вид на суров и крвав “спорт”. Борбите се кучиња тешка форма на кривично дело и најчесто завршуваат со брутални убиства, злоупотреба и …

Повеќе »

ТОПЛА ПРИКАЗНА: Тинејџер благодарение на ТикТок спасил момче оддалечено 1200 километри

13-годишниот Каден Котнуар од Њу Хемпшир на ТикТок во живо гледал видеопренос на Трент Џарет од Западна Вирџинија.. 12-годишното момче се возел со квад и на Каден одеднаш нешто му станало чудно, пренесува WMUR-TV. „Одеднаш сликата исчезна, се виде блесок на светлина и се слушаше како повикува за помош“, рекол …

Повеќе »

(ФОТО) Оваа маска чини 300. долари, а еве и зошто!

МАСКИТЕ станаа неизбежни за време на пандемијата и како што стојат работите, тие ќе потраат уште некое време. Иако има многу варијации, ретко наидуваме на навистина посебни примероци. Се разбира, има и некои решенија кои се навистина одлични и понекогаш изгледаат феноменално. Една од нив е дефинитивно соработката на фронтменот …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 08.04.2021: Овенот го губи трпението и ги менува критериумите, Ракот пред романтична средба, Стрелецот прикривајќи ја својата слабост ја зголемува…

Овен Љубов: Во средбата со саканата личност, не сакате да ги менувате вашите критериуми, но ново убедување ве носи на граница на трпеливост. Работа: Имате добри идеи, но некој го ограничува вашето деловно влијание. Вие сте во неблагодарна позиција да молчите за тоа што го мислите. Здравје: Ќе ви годи …

Повеќе »

Љубов, страст и изобилие: Од 10. април искористете ја магијата на среќните планети

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Од 10. април нè чека еден од најпозитивните аспекти – секстилот на Венера и Јупитер. Покрај тоа што е фантастичен за напредок во љубовта, романтична врска и обновување на …

Повеќе »

Градоначалникот Шилегов на средба со менаџментот на германската компанија „Лидл“

Градоначалникот Шилегов денеска одржа состанок со претставници на менаџментот на реномираната германска компанија „Лидл“, на која се дискутираше за новите инвестиции на трговскиот ланец во нашата земја. На состанокот присуствуваа и Претседателот на Владата на РС Македонија, Зоран Заев, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски, како и претставници на …

Повеќе »

(ВИДЕО) Маж снимил чудно животно а луѓето не можат да откријат ШТО Е!

ВИДЕОТО на чудното животно станало вирално. Луѓето со денови се обидувале да откријат кое животно е снимено на улиците на Њујорк од страна на „ТикТокер“. Тој објавил видео од црно животно чие тело е покриено со крзно, а опашката не е. Исто така, тој изгледа како да има три очи …

Повеќе »

(ВИДЕО) НА ИЗБОРОТ ЗА МИС СЕ ОБИДЕЛА ДА И ЈА ГРАБНЕ КРУНАТА: Убавицата на Шри Ланка се здобила со повреди на главата – бившата победничка незадоволна со изборот!

МИС на Шри Ланка се здобила со повреди на главата кога ривалката се обидела да и ја одземе круната, барајќи дисквалификација на победничката. Мис Пушпика де Силва победи на натпреварот „Мис на Шри Ланка“, кој гледачите можеле да го гледаат во живо на националната телевизија, во неделата. Сепак, неколку моменти …

Повеќе »