ЗАНИМЛИВОСТИ

Дневен хороскоп за среда (03.01.2018)

Овен Новогодишното славење заврши и денес повторно треба да им се вратите на обврските, а тоа значи дека почесто ќе бидете опкружени со луѓе кои не ви се допаѓаат. Денес ќе ве нервираат луѓе кои со своите барања ќе ви попречуваат да си ги остварите плановите. Бидете љубезни, но не …

Повеќе »

Љубовни совети за секој хороскопски знак за среќна 2018. година

Дури и ако не верувате во хороскоп се исплаќа да ги прочитате советите… Хороскопските препораки и совети не треба да ги сфаќате посебно сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на блискиот научник. Подгответе се пред вас би можела да биде возбудлива година. А шансите за тоа ви …

Повеќе »

Детален годишен хороскоп за 2018.година

Првата половина од годината планетата Уран конечно ќе помине од знакот Овен во знакот Бик за во втората да започне владеењето на планетата Сатурн која ќе доминира во знакот Јарец. Фокусот оваа година е ставен на земјените знаци кои ќе се придвижат кон собирање на поголеми знаења, амбиции и остварување …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (02.01.2018)

Овен Ќе добиете шанса да освоите нечии симпатии и можеби ќе добите добра деловна понуда за која не можете ни да сонувате. Ќе бидете подготвени да влезете во некој недоволно разработен аранжман кој се однесува на странство или на медиумите, но на вас тоа нема да ви пречи. Не го …

Повеќе »

Пресметајте го својот годишен број и дознајте што ви донесува 2018. година

Новата година дојде а многумина ја искористија за донесување годишни одлуки. Ако сакате максимално да ги искористите своите желби и цели, одговорите побарајте ги во нумерологијата. Пресметајте кој е вашиот годишен број и што треба да направите во 2018 година.Според нумеролошкото толкување, нашиот животен век може да се собере во …

Повеќе »

Хороскопот открива: Што треба секој знак да направи за повеќе среќа во Новата година!

Еве и неколку новогодишни одлуки кои секој хороскопски знак би требало да ги усвои. Овен Повеќе внимание обрнувајте на се’ околу себе, на трошење пари и завршувајте го сето она што сте го зпочнале.Барајте помалку и немојте постојано да бидете расположени за кавги. Бик Трудете се да усвојувате нови работи …

Повеќе »

(ВИДЕО) Ноќен кошмар: Оркестарот свири додека го јадат најлутото пиперче на светот!

Членовите на Данскиот национален камерен оркестар прифатиле многу необичен предизвик – во текот на изведувањето на „Танго на љубомора“,дело на данскиот композитор Јакоб Гаде, го јаделе најлутото пиперче на светот. Иако сето тоа се случило пред три години видеото неодмна станало вирално. Во почетокот се’ било во ред – никој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (01.01.2018)

Овен Иако имате направено добри подготовки, ќе се случи нешто што ќе ве демотивира и нема да бидете во состојба да продолжите понатаму. Не терајте се со сила да завршите нешто што не оди по план.Најдобро е да продолжите некој друг ден. Се обидувате да го вратите мирот во семејството …

Повеќе »

Стари верувања- Како ќе почне така и ќе заврши: На 1. јануари не правете 3. работи инаку ќе останете без пари и среќа!

Без оглед дали себе се сметате за суеверно лице, некои мали правила и ритуали се провлекуват од година во година, и на одреден начин станале дел од нашата култура. Можете да ги испочитувате или не, во секој случај, забавно е да се знаат некои од суеверијата кои се однесуваат на …

Повеќе »