ЗАНИМЛИВОСТИ

(ВИДЕО) На кучето кое било рането во акција полицајци му приредила посебна свеченост за испраќање во пензија

Кучето Арло ја започнало својата кариера во полициските редови во 2019. година. Арло бил верен заштитник на својот партнер и чувар на мирот во заедницата. Но, по успешното учество во безброј случаи, Арло неодамна бил ранет за време на судир со вооружен осомничен. Арло бил застрелан двапати – но за …

Повеќе »

Делуваат ладни и тврдоглави, но…Ова е нај поштениот хороскопски знак

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Бикот е нај поштениот хороскопски знак. Иако ги следи глас на студени и тврдоглави луѓе, Бикот никогаш нема да дозволат некого да остават лишен од нешто. Тие се многу …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 26.01.2021: Ракот мора да се прилагоди, Девицата мора да покаже големо срце и добра волја, Јарецот има потреба од разбирање…

Овен Љубов: Избегнувајте ривалство или љубоморни сцени. Покажете и на својата сакана личност дека имате слични потреби и користете „зрно мудрост“ кога е потребно. Работа: Постојано барате излез од комплицирани ситуации, но некој дополнително ве оптеретува со различни барања. Здравје: Ќе ви годи креативен одмор и психофизичка релаксација. Бик Љубов: …

Повеќе »

18. дена преживеал во австралиската пустина, јадејќи печурки и пиејќи вода од браната

Две и пол недели по исезнувањето во австралиската пустина пронајден е човек кој преживеал на печурки и вода од браната. Полицијата започна обемна потрага по Роберт Вебер, кој последен пат со своето куче бил виден, како излегува од хотел во Килкиван, Квинсленд, на 6. јануари. Властите пребарувале густи грмушки, реки, …

Повеќе »

Извлечен џекпот вреден повеќе од милијарда долари

Победничкиот билет на џекпотот на лотаријата „Мега Милиони“, вреден 1,05 милијарди долари, што е трета највисока добивка во историјата на американската лотарија, бил продаден во супермаркет во предградието на Детроит, соопшти денеска организацијата. Во соопштението на „Мега Милионс“ се наведува дека сопственикот на билетот, кој чинел два долари, сè уште …

Повеќе »

(ФОТО) ЧУДЕСНА СУДБИНА НА НАЈСТАРАТА ЖЕНА НА СВЕТОТ: Ги надживеала ќерката и внукот, јадела по 1 кг. чоколадо неделно и пушела а умрела на 122. години!

Французинката Жан Клемент е официјално личноста која живеела најдолго и тоа е многу добро документирано. Родена е на 21. февруари 1875. година и починала во истата година со принцезата Дијана, во 1997. година. Живеела точно 122. години и 164. дена. Не чувствувала болка и била прилично енергична старица. На 150. …

Повеќе »

Пијана и без маска влегла во јавен превоз во Минхен и „шутирала“ луѓе

Жена со српско потекло во јаврн превоз во Минхен шутирала луѓе, кои од неа побарале да ја почитува обврската да носи маска. Бидејќи не носела маска, еден маж и пришол на 22-годишната жена барајќи од неа да ја стави, како што е пропишано. Најпрво вербалната расправија се претворила во тепачка, …

Повеќе »

Четири хороскопски знаци кои е најтешко да се освојат

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите веруваат дека одредени знаци на Зодијакот точно знаат што сакаат и нема да се согласуваат на помалку, па затоа се најголем предизвик за оние кои бараат нова љубов. …

Повеќе »

Ја прогласиле за мртва од корона, а таа се вратила дома девет дена по погребот

85-годишна жена од Мадрид чие семејство сметало дека починала од коронавирус ги изненадила своите најблиски кога се вратила во старечкиот дом, девет дена по нејзиниот погреб. Како што пренесуваат медиумите, настанала конфузија поради која семејствата на Рогелија Бланко пријавиле дека таа починала од коронавирус, а поради пандемиските мерки, тие не …

Повеќе »