ЗАНИМЛИВОСТИ

Денес е „син понеделник“, најлош ден во годината

И официјално – понеделник 15 јануари е прогласен за „Син понеделник“ (Blue monday), поточно – најдепресивен ден во годината… Луѓето ширум светот ќе се чувствуваат нерасположено и нема да можат да ја пронајдат „смислата на животот“. Причина за тоа е што повеќето од нас се свесни дека веќе сме успеале …

Повеќе »

(ФОТО) Калифорнија: Возел пребрзо удрил во тротоар и завршил во соба на спрат

Во автомобилот имало две лица, а еден од патниците морале да го извлекуваат службите за спасување. Човекот е полесно повреден и префрлен во болница. Во куќата немало луѓе… Веројатно поради преголема брзина возачот ја загубил контролата над автомобиот, удрил во тротоарот, полетал во воздух и завршил во соба на прв …

Повеќе »

(ВИДЕО) Се сомневал дека свршеницата го мами: Побарал ДНК анализа, а жената го грабнала ковертот со резултати и избегала од студиото…

Во ТВ емисијата на Џереми Кајл настанал хаос кога пристигнал ковертот со ДНК резултатите на децата на парот кој е во кавга поради сомнение дека жената го мамела свршеникот… Имено, Џон ја обвинил свршеничката Кели дека го измамувала и побарал ДНК анализа за да се утврди дали е навистина татко …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (15.01.2018)

Овен Ве очекуваат добивки, кои дополнително ќе ве мотивираат за работа. Финансиите се поправаат. Многумина од вас ќе започнат љубовни приказни кои ќе ги крунисаат со брак. Среќата ви се насмевнува. Вашата концентрација е лоша. Бик Успевате да ја вратите загубената самодоверба. Опуштете се и работете го тоа што ви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (14.01.2018)

Овен Вашата околина ја инспирирате со добрата и позитивна енергија, а тоа многу ќе ви се исплати. Љубовната енергија и страст ви носат нови познанства и можни предизвици. Одморени сте и подобро се чувствувате. Бик Резултатите од упорниот труд и залагањата и понатака изостануваат. Решението е можеби – нова работа. …

Повеќе »

Прва работа која милионерите ја прават кога ќе станат е…

Период од денот кога милионерите создаваат голем дел од своето богатство е утрото. Том Корли, автор на книгата „Rich Habits”, во текот на пет години ги проучувал животните навики на дури 233. милионери ширум светот. Корли заклучил дека ова група луѓе најголемиот дел од своите сили ги вложува наутро. Милионерите …

Повеќе »

(ВИДЕО) Татко ја снимил ќерката која веднаш го освоила интернет: Кога ќе го видите нејзиниот потег ќе се воодушевите!

Интернет „полудел“ по снимката на ова девојче и тоа поради многу очигледна причина. Татко ја снимил својата ќерка како пие сок, а потоа направила потег кој ги воодушевил кориснците на социјалните мрежи, а многумина и сами се пронашле… Имено, додека го пиела сокот, девојчето се гледало во огледало и сама …

Повеќе »

2018. ќе им биде најсреќна година до сега: Овие 4. знаци ги чека успех на сите полиња!

Оваа година ѕвездите им се посебно наклонети… Хороскопските знаци откриваат многу тајни за нечија потсвест и енергетски нивоа. Една од работите кои можат да ни ги кажат, е и тоа за колку лица ќе биде среќна година. Оваа година ѕвездите особено им биле наклонети на некои знаци. Овие четири знаци …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (12.01.2018)

Овен Важно ви е да оставите голем впечаток на своите соработници, па затоа во голема мера ги прифаќате ризичните обврски. Во љубовта делувате вознемирени и имате многу барања. Контролирајте ја импулсивната страна на својата природа, пред да повредите нечии чувства. Бик Очекувате поддршка од наредените а не се осудувате да …

Повеќе »