ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) Фотографијата на заледеното дете станала вирална: Ова дете секој ден пешачи по 4,5 км до школо, но тоа не е крај на неговите маки!

Кога во понеделникот стасал во школо малечкиот Ванг Фуман имал „заледена“ фризура. Неговите трепки и веѓи исто така биле замрзнати. Имено, детето од Кина до школото пешачело 4,5 километри на температура од минус 9 степени. Малечкиот Ванг живее со постарата сестра и баба во куќа од кал. Детето своите родители …

Повеќе »

(ФОТО) Момче секој ден гледало вежби а потоа сопственикот го изненадил

Дванаесет годишно момче секој ден тажно гедало во прозорецот од теретаната додека со себе носел прибор за чистење чевли. Фотографијата стасала и до самиот сопственик на теретаната кој му дал доживотно членство. Сириското момче, 12. годишниот Мухамед Халит дошол од со војна зафатената Сирија, во Турција каде за живот заработува …

Повеќе »

Фрапантно видео: Овие луѓе можат „да одат по вода“

Ако сте измешале нишесте и вода во сооднос 2:1 сте можеле да забележите една многу необична појава… Оваа интересна мешавина на нишесте и вода искажува својства на таканаречената „нењутоновска течност“ (non-Newtonian fluids), кои се однесуваат како цврсти тела доколку на нив примените ненадејна сила. Како е можно материјата во исто …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (11.01.2018)

Овен Подготвени сте максимално да се ангажирате во некои активности кои би можеле да значат често отсуство од местото во кое живеете. Не сакате премногу да се оптеретувате со она што за вас се зборува, важно ви е на најлесен и најпрактичен начин да ја решите дилемата со инвестирањето на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (10.01.2018)

Овен Имате потреба многу нешта во животот да ги промените. Ако градите кариера, можете да очекувате успех во секој деловен правец. Ве очекува авантура со огнен знак и со некој кој е подеднакво амбициозен како и вие. Можна е појава на грип. Бик Поради преоптеретеност со работа, може да се …

Повеќе »

(ФОТО) Јас изгледам вака, а луѓето се во шок кога ќе го видат мојот дечко: Коментарите за оваа блогерка се многу сурови!

Откако оваа блогерка на Инстаграм го покажала својот дечко била на мета на многу непријатни коментари. Мелиса Гибсон од Кентаки станала позната преку ноќ. Таа е инаку плус сајз блогерка, а поради тоа што нејзиниот дечко нема проблеми со килограмите никој не и верува дека се навистина заедно. The kind …

Повеќе »

(ВИДЕО) Поради изгледот ја нарекувале чудовиште но после 20. години е вистинска убавица!

Како и сите други деца, целосно разиграна, весела и мила била и Пуѓа Ганатра. Сепак, луѓето од метрополата Бомбај на неа гледале како да не е од овој свет. Имала црвена коса, многу бледа кожа, како и пеги. Од своето опкружување навистина се издвојувала. На училиште трпела разни навреди, сите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (09.01.2018)

Овен Денес ќе бидете премногу чувствителни. Обидете се да ги зачувате вашите впечатоци за себе и да реагирате ладнокрвно во одредена ситуација. Ако имате проблеми со децата, зачувајте ја смиреноста и не дозволувајте да користите тешки зборови. Бик Треба да посветите повеќе внимание на вашето здравје. Ако не се чувствувате …

Повеќе »

Звездите откриваат – Многу луѓе не ја поднесуваат самотијата но не и тие: На овие хороскопски знаци не им треба никој!

Многу луѓе ја мразат самотијата, се чувствуваат несигурно и незаштитено. Овие хороскопски знаци се чиста спротивност. Скорпија Скорпиите сакаат друштво, но во некои моменти им е потребна и самотија. Тие копнеат за својот мир, кога можат да ги слушнат своите мисли, да поразмислат за се’ што им е во главата …

Повеќе »