ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) ОВА Е ОСМО СВЕТСКО ЧУДО: Црква во Етиопија која пропаднала во земја

Ако ги гледате фотографиите на црквата од воздух, ќе ви се чини дека е невозможно да се влезе во неа. На ова подрачје има вкупно 11. црква направени од карпи кои се наоѓаат на листата на Светско наследства на УНЕСКО, но токму оваа се смета за најпозната. Црквата Свети Ѓорѓи …

Повеќе »

(ВИДЕО) СНИМКА КОЈА ГИ ЗБЕСНЕЛА ЧЕСИТЕ: Полиција го соборила таткото на земја бидејќи немал МАСКА – детето плачело неутешно!

Полицијата во чешкиот град Ухерско Храдиште соборила човек на земја пред дете, според локалните медиуми, бидејќи тој не носел маска. Исто така, како што изјавиле, тој одбил да ги покаже документите, и се обидел да избега од полицијата. Чехот шетал со детето кога полицијата го опоменала бидејќи не ги почитувал …

Повеќе »

(ВИДЕО) НАЈПОЗНАТАТА ЖЕНА ПУСТИНИК ДОБИЛА КУЌА! Со децении живее сама во Сибир, а сега бизнисмен и изградил куќа и и’ помогнал!

Агафија Ликова (76), жена пустиник, конечно доби нова куќа благодарение на рускиот тајкун за алуминиум, Олег Дерипаски. Да потсетиме, „најосамената жена на светот“, единствената преживеана од семејството кое побегнало во шумата во Сибир во 1936. година за да избегне верски прогон под водство на Јосиф Сталин. Оттогаш, таа е целосно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 12.03.2021: Близнаците повторно нестабилни, Лавот е пожелно да биде поправеден во односите, Стрелецот ќе се соочи со нови емотивни дилеми…

Овен Љубов: Вашите зборови не звучат искрено пред саканата личност. Претерувате со нов излив на емоции или во театралното однесување. Работа: Наместо дарежливо да им нудите помош на другите, обрнете внимание на вашите проблеми и побарајте нечија поддршка. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана, избегнувајте некои лоши навики. Бик Љубов: …

Повеќе »

(ВИДЕО) Прекрасна идеја за миризливо и свежо купатило: Земете омекнувач за алишта и истурете во ОВОЈ ПРЕДМЕТ!

Дали сте слушнале за оваа идеја? Чистењето на тоалетот е една од најпознатите досадни работи. Еден фанатик за чистење открил едноставен трик за да постигне одличен мирис во бањата. Корисничка на ТикТок споделила умна идеја за чистење за да направи вашиот тоалет да мириса на свежо испрани ткаенини. @ameliamandevilletoilet hack …

Повеќе »

Ова се најнаивните знаци на Зодијакот – Секој може „да ги изманипулира“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кога сте лековерни, луѓето ве земаат здраво за готово, ве користат и манипулираат со вас, што ве прави крајно ранливи. Лековерните луѓе имаат големо срце и затоа е лесно …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неочекуван гостин: Питон од 100. килограми се одомаќинил во дворот

Еден Тајланѓанец  доживеал големо изненадување додека косел трева зад куќата. Порнтип Раскасил видел огромна змија како ползи околу неговата куќа, а потоа ги повикал соседите да му помогнат да ја фати. Кога ја извлекле змијата од дупката, го повикале локалното друштво за заштита на животните, кое го вратило во шумата, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Вдомил женка, германски овчар, од азил која никој не ја сакал – 4. месеци подоцна таа му го спасила животот!

ПЕНЗИОНЕР од Њу Џерси, 59-годишниот Брајан Мајерс, во октомври минатата година ја посвоил Сади, 6-годишна кучка германски овчар. Нејзиниот претходен сопственик ја оставил во азил поради преселба, а бидејќи порано била агресивна, никој не сакал да ја земе. Како резултат на тоа, таа сменила дури три азили. Но, во азилот …

Повеќе »

(ВИДЕО) ШИРУМ СВЕТОТ СЕ ОТВОРААТ ОГРОМНИ ДУПКИ ВО ЗЕМЈАТА: Што ја предизвикува оваа чудна природна појава?

ЗЕМЈОТРЕСИТЕ не се единствената причина за дупки и вдлабнатини, познати како „вртачи“, како што се појавија во Сисачко-Мословачката општина по неодамнешните земјотреси. Другите делови на светот се соочуваат со слични проблеми. Така, високи и длабоки расцеп се појавиле високо во кинеските планини, на автопатот долг илјада километри до Тибет, поради …

Повеќе »