ЗАНИМЛИВОСТИ

(ФОТО) Момче и куче се најдобри пријатели: Усвоени се на ист ден и оттогаш се неразделни!

Кучето Реган и седумгодишното момче Бади имаат неверојатна врска од првиот ден кога се запознале.   View this post on Instagram   A post shared by Reagandoodle (@reagandoodle) Реган и припаѓал на бабата Сенди Свиридоф (60) која го посвоила само неколку месеци пред нејзината ќерка Кери Луис (31) да го …

Повеќе »

(ФОТО) ПАРИ ИЛИ ЗДРАВЈЕ: Колку вреди богатството кога на крај сите завршуваме на исто место!

Трката по богатство е дел од нашето секојдневие…Да се има повеќе, да се биде побогат… Ако некој ве праша дали бирате пари или здравје што би избрале… Некој пари, други здравје, се’ зависи од потребите и афинитетите. Но, ниту едни пари на светот не купуваат ЖИВОТ! Смртта и заминувањето од …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Цел свет го обиколил со велосипед а го убил автобус пред куќата

Спортистот кој возел велосипед низ целиот свет, преживеал пад од планина висока 500 метри во Индија, починал по несреќата што се случила во близина на неговата куќа на северот на Израел. Роеи Садан, попознат како „Јинји“, починал откако го удрил автобус на Јунајтед Турс додека возел велосипед. Тоа се случило …

Повеќе »

ОВИЕ 3. ЗНАЦИ ВО АПРИЛ ГИ ОЧЕКУВА ГОЛЕМА СРЕЌА ВО ЉУБОВТА: Ги очекува радост, изобилство и романтична енергија!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Квадратот на Уран и Сатурн носи голема трансформација овој април. Во првата недела, Марс се спојува со Сатурн и нè мотивира да бидеме решителни и вредно да им се …

Повеќе »

(ВИДЕО) Германски овчар решил да го спаси бебето од прскалката: Снимката е урнебесна!

ДЕЦАТА по природа се љубопитни, како и момчето од слаткото видео што беше објавено на Јутјуб и чија популарност не опаѓа. Кога излегол во дворот и ја видел прскалката, веднаш сакал да знае за што станува збор. Љубопитно ја придвижи раката кон неа, додека германскиот овчар заштитнички го гледал. Само …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ДНК тестот ја довел до морбидно сознание: Ги барала биолошките родители а потоа ја дознала СУРОВАТА ВИСТИНА!

Отсекогаш знаела дека е посвоена, но немала идеја дека наоѓањето на биолошките родители ќе открие една ужасна вистина. Кети Гиликрист, во 2017. година одлучила да направи домашен ДНК тест, со цел да ги најде своите роднини. Тоа и помогнало да дојде до братучетка Сузан Гилмор, која и помогнала да ги …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 13.03.2021: Бикот мора да ја потисне суетата и да ги покаже чувствата, Лавот во страв од нечија реакција, Стрелецот „да се приземји“ и да не ги преценува личните способности…

Овен Љубов: Покажете дека имате доволно доверба во нечии намери. На сите им треба емоционална поддршка и разбирање. Работа: Понекогаш различните обврски се голем товар, но не можете да имате убедлив изговор или оправдување. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. Бик Љубов: Ви недостасува емоционална поддршка, потиснете ја суетата и …

Повеќе »

(ВИДЕО) ОВОЈ ПИНГВИН Е ЅВЕЗДА НА ИНТЕРНЕТ: Со скок во чамец преполн со туристи се спасил од китовите убијци!

Неверојатна снимка… Драматичните снимки на кои исплашен пингвин, кого во студените води на Антарктикот го брка група китови убијци можебии и не се необични прикази, но овојпат публиката играше клучна улога бидејќи снаодливиот пингвин избега скокајќи на еден од гумените чамци полн со туристи. Китовите убијци биле во интензивна потрага …

Повеќе »

Овие особини овие 4. хороскопски знаци ги кријат „како змијата нозете“: Озборуваат, лажат и себични се!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еден знак со задоволство дава лажна поддршка, друг сè граба за себе, третиот се премислува три пати, а четвртиот се храни од стравот на некој друг. Никој не е …

Повеќе »