ЗАНИМЛИВОСТИ

ЛАЈКА: БЕСПЛАТНИ СТЕРИЛИЗАЦИИ И ТЕСТОВИ ЗА СИТЕ БЕЗДОМНИ КУЧИЊА ВО ГРАД СКОПЈЕ

Би сакале да ја информираме јавноста дека стерилизациите и тестирањата на сите бездомни кучиња на територијата на град Скопје се бесплатни. По многубројните пораки и прашања од хумани граѓани сакаме да информираме дека за услугите ЈП Лајка не неплаќа дополнително, напротив вдомувањата се бесплатни и граѓаните не плаќаат никаков надоместок …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.03.2021: Бикот мора повеќе да делува а само да зборува, Ракот мора да се ослободи од сомнежот, Стрелецот е пред важна одлука…

Овен Љубов: Обидете се да разберете нечија „емоционална слабост“ или недостаток на храброст да одговорите на вашите потреби. Бидете стрпливи. Работа: Ве очекуваат разни проблеми во комуникацијата со соработниците. Некој се обидува да ве убеди во своите добри намери. Здравје: Важно е да се постигне внатрешна рамнотежа. Бик Љубов: На …

Повеќе »

Во се’ се сомневаат: Овие хороскопски знаци се параноични и преплашени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Природно е и сосема нормално дека понекогаш се чувствуваме исплашени, сепак има луѓе кои почесто чувствуваат дека светот прави планови против нив. Тие се чувствуваат несигурно и многу сомничаво. …

Повеќе »

(ВИДЕО) Неодлучниот крадец наишол на борбена девојка па следел хаос!

Не проценил добро на кога наишол Необична сцена на грабнување мобилен телефон е снимена со камера за надзор во бразилскиот град Баија. На видеото се гледа како доставувач луто се приближува до девојка која во рацете имале мобилен телефон и го барал од неа. Борбената девојка не сакала да слушне …

Повеќе »

(ФОТО) Генијален потег на канадската пошта против мрачната стварност

Во обид да се избори со мракот на епидемијата на коронавирус, Канадската пошта решила да донесе малку радост со тоа што отсега натаму поштенските камиони во весели бои  ќе ја обиколуваат земјата Во 28. градови во Канада, 37. шарени возила превезуваат писма и пакети секој ден, што предизвикало насмевки кај …

Повеќе »

(ВИДЕО) КАМЕРА СНИМИЛА МОРБИДНА НЕСРЕЌА НА ФЛОРИДА: Спортски авион паднал на автомобил во кој биле мајка и син!

Во понеделникот попладне околу 15 часот по локално време, мал спортски авион удрил во автомобил со мајка и син во градот Пемброк Пиинс на Флорида. Единствено што е познато засега е дека двете лица кои биле во авионот загинале, додека жената која била во возилото е сериозно повредена. Информациите за …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 16.03.2021: Бикот треба да планира романтична забава, Ракот е неопходно да ги реши своите емотивни дилеми, Стрелецот иако се труди не може да го измами партнерот/ката…

Овен Љубов: Вие ги насочувате своите желби кон погрешна личност. Непотребно ја критикувате личноста до која не стигнува вашиот глас. Работа: Нема потреба да привлекувате внимание кон себе, ако претходно не сте дале нечија помош или поддршка. Здравје: Премногу обврски лошо влијаат на вашата ментална рамнотежа. Бик Љубов: Се грижите …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) ЖЕСТОКА КАВГА ВО ТРГОВСКИ ЦЕНТАР – „Сите умираат, и татко ти ќе умре“: Жена навредила расплакана ќерка, а потоа била ПОНИЖЕНА за цел живот!

Тежок инцидент се случил во трговскиот центар Вестфилд во Лос Анџелес. Емоционално нестабилна жена седела и плачела пред влезната врата од продавницата откако била сериозно навредена од група „антикоронаши“ кои и рекле да стави маска кога влегува во објектот. Жената им сугерирала дека така го зголемуваат ризикот од заболување за …

Повеќе »

Скопје Зоо и СВР Скопје со заедничка кампања- „Остани безбеден“

Заедно со Одделението за превенција при Секторот за внатрешни работи- Скопје заеднички го спроведовме првиот дел од едукативната кампања „Остани безбеден” Овој викенд започнавме со превентивни активности како составен дел на редовното полициско работење кое се заснова на партнерство помеѓу полицијата, локалните самоуправи и граѓаните. На влезот во градината беа …

Повеќе »