ЗАНИМЛИВОСТИ

Дневен хороскоп за петок, 19.03.2021: Бикот ќе има проблеми со однесувањето на партнерот,Ракот ќе вложи напор да ги усогласи заедничките желби и потреби, Скорпијата мора да се повлече и да не се занесува…

Овен Љубов: На состанокот со блиска личност ве чека пријатно изненадување. Покажете искрена благодарност за она што го добивате во љубовна врска. Работа: Направете се што е потребно за да исполните нечии критериуми во комбинација со вашите цели. Упорноста ќе се исплати повеќекратно. Здравје: Одржувајте оптимизам и самодоверба во различни …

Повеќе »

10. докази дека совршената жена е Девица во хороскоп!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите се сложни – ако има совршени луѓе, тоа се луѓето родени во знакот на Девица. Припадниците на овој знак, особено жените, дури не мора да се трудат да …

Повеќе »

(ФОТО) Платил две места за паркинг за својот БМВ

Комична ситуација. Колку пати ви се случило само што сте дошле на паркингот и гледате дека некое лице зазема две места? Ние се лутиме по такви ситуации, што е нормално, да се разбереме. Овој пат, нема да имаме причина да се лутиме. Како што можеме да видиме на приложената фотографија …

Повеќе »

(ВИДЕО) „Ме слушате ли: Ова сум јас додека се возам преку камења на Марс!“

НАСА објави уште една аудио-снимка на роверот „Perseverans“ (Упорност), кој е во мисија на Марс веќе еден месец, скоро еден месец откако го добивме првото видео и звук од оваа планета. Станува збор за звук од Црвената планета. Постои бучава и зуење, кои роверот ги произведува со своите тркала додека …

Повеќе »

Пакомак ги открива „Златните правила” на рециклирањето

Секој 18 март светот го одбележува интернационалниот Ден на рециклирањето, а овој датум Пакомак го користи за да ве потсети дека секој поединец може да направи разлика ако продолжи да ги прави вистинските работи. Интересот за рециклирање во нашата земја е во постојан пораст, што е добар показател за подигањето …

Повеќе »

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНА СНИМКА ОД ИЗРАЕЛ: Еве што се случува после масовната имунизација на граѓаните!

ИЗРАЕЛ на своите вакцинирани граѓани им дозволил да се вратат во спортските сали, ресторани и на концерти. Животот полека се враќа во нормала, а сцените на млади луѓе кои танцуваат во кафулињата повторно го докажуваат тоа. Олеснувањето на мерките во Израел следеше кога се намали бројот на нови случаи на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 18.03.2021: Бикот е посебно расположен поради една средба, Ракот е пожелно да обрне внимание на лицето кое го гледа со вљубен поглед, Стрелецот има проблеми со карактерот на…

Овен Љубов: Непотребно го тестирате трпението на партнерот, можете да жалите за некои изговорени зборови или избрзани постапки. Бидете по трпеливи. Работа: Нема причина да ги форсирате вашите деловни и финансиски планови или да игнорирате нечие присуство и влијание. Здравје: Овозможете си подобар третман за нега и подобри услови за …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои ќе ви „забијат нож во грб“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Понекогаш некого познаваме многу долго, па сме изненадени од неговото вртење грб. Астролозите велат дека склоноста кон такво однесување може да се прочита во хороскопот. Додека има некои луѓе …

Повеќе »

(ВИДЕО) Мечка бркала маж по центарот на градот

Вознемирената мечка е снимена како трча по еден човек по улиците на ладен сибирски град. Невообичаената ситуација се случила во местото наречено Нижневартовск (Западен Сибир). Имено, локалното население се збунило кога видело мечка како брка човек во центарот на градот со околу 280.000 жители и без никаква шума наоколу. Се …

Повеќе »