астро

Дневен хороскоп за недела, 07.03.2021: Бикот да ги смири страстите да не предизвика проблеми, Девицата тргнува во акција на освојување – ќе заведува, Јарецот пред возбудлива емотивна игра…

Овен Љубов: Подобро е да ги стишите вашите зовриени страсти отколку да го провоцирате саканото лице на љубовна кавга. Работа: Имате лошо претчувство, но обидувајќи се да ги решите проблемите на мирен начин, не го постигнувате посакуваниот ефект. Здравје: Изгледате напнато и премногу чувствително реагирате на разни ситници. Бик Љубов: …

Повеќе »

Манипулатори: Пет хороскопски знаци кои ќе ве изиграат за да постигнат свои лични цели

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Според астрологијата, постојат пет хороскопски знаци кои сакаат да играат психолошки игри со луѓето околу нив. Тие го прават ова за да ги користат луѓето за личен напредок во …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 06.03.2021: Бикот мора да биде активен, Лавот го очекува среќа и задоволство, Стрелецот се труди за емотивна блискост и нечие внимание…

Овен Љубов: Нови изливи на љубомора или посесивност се иритирачки за саканата личност. Променете го вашето несоодветно однесување. Работа: Мора да имате доволно мудрост за да се спротивставите на нечие самоволие и деловен авторитет. Одржувајте самоконтрола. Здравје: Избегнувајте конфликтни ситуации, опуштете се. Бик Љубов: Не дозволувајте вашиот партнер да се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 04.03.2021: Бикот мора да има искрен разговор, Лавот пожелно да не се експонира, Стрелецот мора да си ги исправи грешките со…

Овен Љубов: Посакувате повеќе интересни настани во вашиот љубовен живот. Средбата со една личност може да го подобри вашето расположение. Работа: Потрудете се правилно да ги исцртате вашите одговорности од интересите што ве врзуваат за специфични соработници. Не треба да толерирате нечие самоволие. Здравје: Вечерта ќе ви годи во излегување …

Повеќе »

Март ќе биде најлош месец за овие три знаци, проверете и зошто!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Март е месецот на страната на Рибите. За време на нивната сезона вообичаено е емоциите да се чувствуваат поинтензивно. Тензиите ќе бидат големи и во сезоната на Овен, односно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 03.03.2021: Бикот пред неизвесна љубовна средба, Ракот со насмевка може да реши се, Скорпијата поради суета може да пропушти…

Овен Љубов: Пријатно изненадување ве чека на состанокот со некој близок. Бидете доволно имагинативни и инспиративни во секој поглед. Работа: Вие сте во одлична можност да направите паралелни потези, да покажете претпазливост и да користите сигурни критериуми при изборот на блиски соработници. Здравје: Насочете ги мислите во позитивна насока. Бик …

Повеќе »

Три хороскопски знаци кои во март ќе доживеат најголем успех

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Хороскопот за март ги открива знаците на Зодијакот кои ќе имаат успех, исполнување на амбициите и вредни награди. Овие три знаци ќе имаат најмногу среќа. Овен На почетокот на …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 02.03.2021: Бикот да успори – не е дозволено се што сака, Девицата бара лажна утеха – и фали искреност, Рибите не смеат да диктираат правила…

Овен Љубов: Премногу инсистирате на работи што не се добро прифатени. Партнерот ве известува, дека бара чувство на доверба и сигурност. Работа: Размислете внимателно за нечие предупредување, работите што ги правите без нечие одобрување претставуваат потенцијален ризик. Здравје: Не ги преценувајте личните можности, бидете поумерени. Бик Љубов: Запомнете дека постои …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 28.02.2021: Бикот наместо да критикува да се преиспита себе, Ракот треба да се препушти на чувствата, Скорпијата ќе си ги исполни желбите ако…

Овен Љубов: Задржете ги мерките на претпазливост и мудрост, нема причина да искушувате нечија емоционална наклонетост. Потребна ви е дискреција. Работа: Непотребно се вклучувате во ситуации што не ги познавате доволно и на тој начин ги иритирате соработниците. Здравје: Избегнувајте премногу стресни или конфликтни ситуации. Бик Љубов: Наместо да се …

Повеќе »