астро

Дневен хороскоп за вторник, 22.12.2020: Бикот пред емотивен предизвик, Лавот мора да ја потисне суетата, Јарецот го чека пријатно изнанедување…

Овен Љубов: Недоразбирањето во врската со партнерот илустрира разлики во мислењето, но сепак секогаш постои начин да се помират желбите и можностите. Работа: Вашата аналитичка природа, исто така, станува важен адут пред соработниците. Имате добра моќ за набљудување и во можност сте да ги процените критериумите што влијаат на крајниот …

Повеќе »

Овие 3. знаци ги очекува пресврт на судбината до 19. јануари 2021 година

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Започнува владеењето на Јарец – откријте дали Сонцето ќе ги исполни вашите соништа во овој земјан знак! Сонцето, планетата на виталноста, изгрева од огнениот Стрелец и влегува во земјаниот …

Повеќе »

ПРИСТИГНУВААТ ГОЛЕМИ ПРОМЕНИ – Славниот британски астролог открива: Новата ера почнува на 21. декември и ќе трае 200. години – Донесува ОГРОМНИ ПРОМЕНИ!

Јасмин Боланд, водечки британски астролог, тврди дека на 21. декември започнува нова ера, која ќе трае во следните 200 години. Јасмин Боланд вели дека додека Јупитер поминува низ Водолија од 19. декември до 30. декември 2021 година, нè очекуваат многу промени на лично и глобално ниво. Во изминатата година, Јупитер, …

Повеќе »

(ВИДЕО+ФОТО) Денес не чека спектакл на небото: После 800. години ќе ја видиме „божиќната ѕвезда“

„Божиќната sвезда“ на небото ќе се појави на 21 декември, феномен што не е виден веќе 800 години. Така се нарекува заради својот изглед, но „божиќната ѕвезда“ всушност не е sвезда, туку феномен предизвикан од спојот на Сатурн и Јупитер. „На небото на 21 декември 2020 година, на зимската краткоденица, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 21.12.2020: Близнаците пред проблеми, Скорпијата лесно се вознемирува, Рибите бараат внимание…

Овен Љубов: Немате трпеливост, а на вашиот партнер му недостасува храброст да се соочи со вообичаени проблеми. Смирете ги страстите. Работа: Не ви се допаѓа нечија улога на деловните состаноци, но не мора да се грижите за проценка на туѓите вредности. Здравје: Обрнете внимание на правилната исхрана. Бик Љубов: Партнерот …

Повеќе »

Четири знаци кои за празниците ги чека експлозија на љубов

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Распоредот на ѕвездите на крајот на овој месец носи многу знаци на жешка забава под чаршавите и брава на љубовниот бум. Во втората половина на декември, некои големи астролошки …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 20.12.2020: Ракот мора да ги смири емоциите, Рибите да избегнуваат љубоморни сцени, Стрелецот има потреба од дискреција…

Овен Љубов: Не дозволувајте вашиот партнер да претера или да го игнорира договорот што го имате. Работа: Доколку немате добра волја или концентрација, оставете им на вашите соработници да се занимаваат со покомплицирани задачи. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве исцрпуваат. Бик Љубов: Нема потреба да се гаат големи илузии. Лесно …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 19.12.2020: Овозможете си добра забава или состанок со интересна личност со која имате слични афинитети…

Овен Љубов: Вие знаете како да блеснете во вистинско време, а вашиот партнер не може да остане рамнодушен на вашиот шарм и изглед. Работа: Користете ги вашите практични вештини во различни ситуации. Осмислете оригинална изведба, бидејќи „добриот глас се слуша далеку“. Здравје: Вие сте во одлична психофизичка форма. Бик Љубов: …

Повеќе »

Ова е најреткиот хороскопски знак – луѓето родени во овој знак се НАВИСТИНА ПОСЕБНИ!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… НАЈЧЕСТ хороскопски знак е Девица, но дали знаете кој е најредок? Според Њујорк Тајмс, најмалку луѓе се раѓаат на Бадник, Божиќ или Нова Година, и сите тие спаѓаат под …

Повеќе »