астро

Дневен хороскоп за понеделник, 22.03.2021.: Бикот посакува емотивно зближување, Терезијата има проблем со личната дезориентација и емоционална несигурност, Стрелецот планира со драга личност да се врати во минатото и убавите спомени…

Овен Љубов: Ве чека емотивно задоволство што ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво. Работа: Не ви се допаѓаат нечии идеи. Вие знаете како да дојдете до паметно решение и соодветно објаснување за соработниците. Здравје: Вие сте во добра психофизичка форма. Бик Љубов: Во средбата со саканата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 21.03.2021: Бикот собира сили за нов почеток, Лавот мора да се контролира, Водолијата „лесна мета“ за некој со необични мотиви…

Овен Љубов: Пред да прифатите нечија „емотивна игра“, важно е да сте запознаени со основните правила на однесување. Работа: Нечија порака можете да ја толкувате на различни начини, па обидете се да ја видите позитивната страна на медалот. Здравје: Поттикнете ја креативната енергија во себе. Бик Љубов: Изгледате вознемирено. Ви …

Повеќе »

Во овој хороскопски знак се раѓаат најубавите жени

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… УБАВИНАТА зависи од многу критериуми кои не се исти за секого, и честопати немаат врска само со физичкиот изглед, туку и со убавината што зрачи одвнатре. Зодијакот, наводно, кога …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 20.03.2021: Бикот пред романтична вечер, Ракот мора сериозно да размисли за своите пропусти, Јарецот мора да се соочи со реалноста…

Овен Љубов: Премногу чувствително реагирате на разни ситници. Ви недостасува нечие разбирање и емоционална поддршка. Работа: Размислете за добар предлог. Секоја корисна информација треба да ве приближи до успешните резултати. Здравје: Избегнувајте ситуации што ве прават уште позаморни. Бик Љубов: Важно ви е да го шармирате вашиот партнер, планирајте романтична …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 19.03.2021: Бикот ќе има проблеми со однесувањето на партнерот,Ракот ќе вложи напор да ги усогласи заедничките желби и потреби, Скорпијата мора да се повлече и да не се занесува…

Овен Љубов: На состанокот со блиска личност ве чека пријатно изненадување. Покажете искрена благодарност за она што го добивате во љубовна врска. Работа: Направете се што е потребно за да исполните нечии критериуми во комбинација со вашите цели. Упорноста ќе се исплати повеќекратно. Здравје: Одржувајте оптимизам и самодоверба во различни …

Повеќе »

10. докази дека совршената жена е Девица во хороскоп!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Астролозите се сложни – ако има совршени луѓе, тоа се луѓето родени во знакот на Девица. Припадниците на овој знак, особено жените, дури не мора да се трудат да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 18.03.2021: Бикот е посебно расположен поради една средба, Ракот е пожелно да обрне внимание на лицето кое го гледа со вљубен поглед, Стрелецот има проблеми со карактерот на…

Овен Љубов: Непотребно го тестирате трпението на партнерот, можете да жалите за некои изговорени зборови или избрзани постапки. Бидете по трпеливи. Работа: Нема причина да ги форсирате вашите деловни и финансиски планови или да игнорирате нечие присуство и влијание. Здравје: Овозможете си подобар третман за нега и подобри услови за …

Повеќе »

Хороскопски знаци кои ќе ви „забијат нож во грб“

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Понекогаш некого познаваме многу долго, па сме изненадени од неговото вртење грб. Астролозите велат дека склоноста кон такво однесување може да се прочита во хороскопот. Додека има некои луѓе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 17.03.2021: Бикот мора повеќе да делува а само да зборува, Ракот мора да се ослободи од сомнежот, Стрелецот е пред важна одлука…

Овен Љубов: Обидете се да разберете нечија „емоционална слабост“ или недостаток на храброст да одговорите на вашите потреби. Бидете стрпливи. Работа: Ве очекуваат разни проблеми во комуникацијата со соработниците. Некој се обидува да ве убеди во своите добри намери. Здравје: Важно е да се постигне внатрешна рамнотежа. Бик Љубов: На …

Повеќе »