астро

Дневен хороскоп за вторник, 06.04.2021:Близнаците за подобра врска треба да престанат со непотребните прашања, Лавот пред мисија на „дешифрирање“ на скриените пораки, Стрелецот мора да биде трпелив во друштво на…

Овен Љубов: Важно ви е да се однесувате како перфекционист, да чувате сè под строга контрола или под будното око. Работа: Деловно-финансиски или личен предизвик секогаш може да се претвори во успех што остава добар впечаток врз околината. Здравје: Важно е правилно да ја насочите вашата креативна енергија. Бик Љубов: …

Повеќе »

Со што ќе ве шокира партнерот: Овенот се ќе ви фрли в лице, Лавот само ќе си замине…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Кој ќе ви се јави од кафуле додека ужива со пријателите, а додека вие мислите дека тој се убива од работа? И, кој може да ве шокира ако одеднаш …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 05.04.2021: Рибите премногу чувствителни иако немаат потреба за тоа, Стрелецот мора да биде трпелив и да ги усклади мислите, Ракот нема причина да пропушта некои интересни настани кои влијаат на емотивното задоволство…

Овен Љубов: Вие не треба емотивните искри или летаргија во врската со саканата личност да ги доживувате како нов „убовен самрак“. Работа: Постојат соработници кои одеднаш ги нарушуваат вашите планови. Поради лошите оценки, треба да направите дистанца и да направите мала пауза. Здравје: Ќе ви годи релаксација. Бик Љубов: Вашиот …

Повеќе »

Со нив ве чека љубов како од филмското платно: Мажите родени во овие хороскопски знаци важат за најромантични!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако мислите дека мажите не знаат да бидат романтични, тогаш не сте сретнале ниту еден од родените во еден од овие хороскопски знаци. Ако започнете љубовна авантура со некој …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 04.04.2021: Бикот мора да најде начин да ги дешифрира скриените пораки, Лавот пред предизвик да постигне емоционална блискост, Стрелецот незадоволен од однесувањетѕо на партнерот…

Овен Љубов: Се чувствувате непријатно затоа што не успевате да им угодите другите. Партнерот не ги слуша доволно вашите објаснувања и изговори, а вие немате трпеливост. Работа: Се обидувате да ги постигнете вашите деловни цели, но има ненадејни проблеми што ве забавуваат. Здравје: Поминете ја вечерта на помирен начин, опуштете …

Повеќе »

ОВИЕ ТРИ ЗНАЦИ во април ќе ги погоди љубовна стрелка: Им се исполнуваат желби, се зголемуваат страстите

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Во првата половина на април, Рибите очекуваат прекрасни моменти со саканата личност. Ќе постигнете интимност на уште поголемо ниво. Комуникацијата исто така се подобрува. На крајот на месецот се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 03.04.2021: Бикот е пожелно да организира интимна забава, Лавот да ја препушти главната улога и да не се расправа, Стрелецот со романтична атмосфера ќе го привлече вниманието…

Овен Љубов: Разговарајте отворено со вашиот партнер и инсистирајте на докажување на вистината. Не треба да се залажувате со илузии. Работа: Заеднички интерес е да се минимизираат деловните и финансиските ризици. Правилно почитувајте го договорот. Здравје: Треба да се ослободите од непотребни грижи Бик Љубов: Планирајте состанок или некоја привлечна …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 02.04.2021: Бикот се соочува со лажни ветувања, Девицата аналитична во откривање скриени пораки, Стрелецот ќе ужива во бесконечната инспирација…

Овен Љубов: Топлите емоции секогаш имаат лековито дејство, затоа вниманието насочете го на вашата сакана личност. Планирајте некоја омилена забава. Работа: Не вреди да се изложувате на голем умствен напор или да и се спротивставувате на личноста која ужива добра репутација и шири деловно влијание. Здравје: Насочете ги мислите во …

Повеќе »

Како РАСКИНУВААТ хороскопските знаци: Скорпијата не простува, Рибите не можете да ги разочарате, а ОВОЈ знак ќе ве изненади…

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Проверете како секој хороскопски знак реагира кога ќе биде оставен, и како кога ќе остави. Овенот никогаш нема да ве залажува. Како што е транспарентен во сè, така е …

Повеќе »