астро

Дневен хороскоп за вторник, 11.05.2021:Подобро е да побарате добар совет отколку да преземате емоционални ризици без вистинска причина…

Овен Љубов: Саканата личност има добри намери, но не успева да ви пренесе сè што би сакале да слушнете или видите. Работа: Не верувате во нечии ветувања и затоа проверувате разни информации што влијаат на деловната соработка. Здравје: Избегнувајте обврски што премногу ве заморуваат. Бик Љубов: Понекогаш треба да ризикувате, …

Повеќе »

Жената родена во овој знак е најшармантна и најмоќна

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие ги постигнуваат своите цели и го живеат својот сон. Тоа е жена родена во знакот на Близнаци! Точно е дека тие се обично многу убави, љубезни и нежни, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник, 10.05.2021: Обрнете внимание на интересна тема или личност која ве инспирира на добро расположение

Овен Љубов: Ве иритираат нечии ставови и импулсивно однесување. Партнерот има заблуда за заедничките планови. Работа: Откривате разни неправилности. Наместо да ја критикувате околината, направете конкретен потег што ќе ви донесе видливи резултати. Здравје: Прекумерната вознемиреност лошо влијае на вашата концентрација. Бик Љубов: Имате впечаток дека вашиот партнер прикрива дел …

Повеќе »

Хороскопски знаци на кои сексот им е најважен во животот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Сексот е важен за секој хороскопски знак, го негирале тоа или не. Единствената разлика е во сензибилитетот, како и дали ќе ви се допадне енергијата на директниот Овен кој …

Повеќе »

Хороскопски знак создаден да „шефува“ – но, секогаш можете да се потпрете на нив!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Иако ги следи глас на студени и тврдоглави луѓе, Бикот никогаш нема да дозволи некого да остави лишен. Тие се многу независни и сакаат да донесуваат свои одлуки, што …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 09.05.2021: Понекогаш вистината е добро скриена меѓу редови, обрнете внимание на нечии пораки и однесување…

Овен Љубов: Бидете подискретни во различни средби и проценете ги своите можности добро пред да започнете „љубовна искра“. Работа: Чувствувате мала стагнација. Треба да ангажирате сигурни соработници за да остварите заеднички интереси. Здравје: Обрнете внимание на поправилна исхрана. Бик Љубов: Понекогаш вистината е добро скриена меѓу редови, обрнете внимание на …

Повеќе »

СЛАВНИОТ РУСКИ АСТРОЛОГ ПРЕДВИДУВА: Овие 3. знаци во мај ќе ја запознаат својата сродна душа!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Мај ќе го одбележат љубов, романса и интересни средби Рускиот астролог Галина Јанко дала љубовни прогнози за мај. Според нејзините предвидувања, три знаци можат да очекуваат големи промени на …

Повеќе »

На 13. МАЈ ПОЧНУВА НАЈМОЌНИОТ АСТРО ПЕРИОД ВО ГОДИНАТА: Еве какви промени донесува!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Оваа позиција на ѕвездите последен пат е забележана пред 11. години Јупитер, планетата на среќата и изобилството, по 11. години влегува во знакот на Риби на 13. мај. Последен …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 08.05.2021: Не давајте големи и избрзани ветувања. Можно е да се премислите неколку пати…

Овен Љубов: Непотребно се грижите за нечие однесување. Не постои начин да ги помирите вашите желби и потреби во односот со саканата личност. Работа: Заинтересирани сте за работни места кои ви носат финансиски надомест, не двоумете се да побарате што ви припаѓа. Здравје: Треба да го разубавите вашето расположение. Бик …

Повеќе »