астро

ТАКА ВЕЛИ АСТРОЛОГИЈАТА: Лицата родени во овие 3. хороскопски знаци се огромни трошачи!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Купуваат како да нема утре, понекогаш нарачуваат две јадења кога не можат да одлучат што да јадат. Тие купуваат работи што веќе ги имаат дома: зборуваме за расипнички настроени …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 15.05.2021: Во приватниот живот избегнувајте личност која делува депресивно на вашето расположение. Фокусирајте го своето внимание во позитивна насока

Овен Љубов: Планирајте омилена забава или нова љубовна средба. Некој ве охрабрува да бидете расположени и да преземете емоционална иницијатива. Работа: Новите случувања во деловната сцена бараат процена на блиц проценката и брзо прилагодување. Можно е да се импровизира само во одредена мерка. Здравје: Обидете се да го разубавите вашето …

Повеќе »

Мај на лицата од овие хороскопски знаци ќе им донесе пари

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Месецот мај е тука, а со него стаса и топлото време, а со него и желбите и плановите за поубави нешта. За тоа секако, се потребни пари. Еве кои …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 14.05.2021: Заборавете на разни авантуристички идеи кои можат да ја комплицираат вашата љубовна врска и „мирен сон“…

Овен Љубов: Очекувате повеќе од она што вашиот партнер може или сака да ви го даде. Еден од вас претерува или користи погрешни изговори. Работа: Важно е да имате деловна цел, но уште поважно е да одредите начин или средства што ќе ви овозможат успешно да го постигнете тоа. Здравје: …

Повеќе »

На овие хороскопски знаци им е судено секогаш да имаат ПАРИ

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… На некои знаци им е судено секогаш да имаат пари, додека други знаат како да ги заработат. Овен Водачите, лидери се секогаш на првата линија на фронтот. Тие не …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 13.05.2021: Преземете дополнителни мерки на претпазливост во непознати ситуации, бидете поумерени во очекувањата…

Овен Љубов: Ве следи лош дијалог во односот со некој близок, меѓу вас има различни интереси и „мерила на вредност“. Работа: Вие сте мотивирани за деловен успех, затоа прифатете ја конкурентската атмосфера или идеја предложена од помлада личност. Здравје: Нема потреба да се оптеретувате со некои грди настани или лоши …

Повеќе »

Единствен хороскопски знак кој се согласува со сите!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Овој знак на Зодијакот се согласува со сите други без драма, тие се одлични и лојални пријатели, забавни се за излегување и ги сакаат како колеги на работа. Станува …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 12.05.2021: Изгледате загрижено и нерасположено. Се обидувате да предвидите нечија реакција или одговор, но немате добар увид во новите настани…

Овен Љубов: Ја трошите својата енергија и време во погрешни ситуации, некој нема да ги исполни вашите очекувања. Работа: Сè има свој „животен век“, а вие упорно инсистирате на работи што одамна се надминати. Здравје: Ќе ви годи психофизичка релаксација и опуштање. Бик Љубов: Во средбата со саканата личност, бидете …

Повеќе »

ЗОДИЈАКОТ И ЉУБОВТА: Два хороскопски знаци сакаат еднаш, но засекогаш!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Љубов…збор или состојба која може многу да смени…На подобро или полошо…Но, секогаш предизвикува емоции… Како што не се сите луѓе исти по тоа прашање така и Зодијакот проценил кој …

Повеќе »