астро

Дневен хороскоп за понеделник, 24.05.2021: Ве чека емоционално задоволство што ќе ве исполни со позитивна енергија. Уживајте во избраното друштво…

Овен Љубов: Се грижите без вистинска причина, саканата личност не сака да ви ги доверува своите мисли. Но, постапките многу зборуваат за нечии чувства. Работа: Без оглед на вашата интелектуална снаодливост и ефикасност, постојат работи што не се вклопуваат во вашата деловна проценка. Здравје: Треба да ја подобрите концентрацијата. Бик …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела, 23.05.2021: Треба подобро да ги усогласите вашите мисли и чувства, за да го зачувате личното достоинство пред личноста која добро ги познава вашиот карактер…

Овен Љубов: Не можете да се помирите со моменталната состојба. Делувате многу провокативно на партнерот, но не го постигнувате посакуваниот ефект. Работа: Преокупирани сте со идеи што треба да ви овозможат побрз или полесен деловен успех. Вашето однесување укажува на пренагласеност на личните способности. Здравје: Важно е да ги подобрите …

Повеќе »

НАЈИНТЕЛИГЕНТНИТЕ ЖЕНИ СЕ РАЃААТ ВО ОВИЕ 3. ЗНАЦИ: Не се ниту обидувајте да ги надмудрите – Нивниот мозок работи 100. на саат!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Еве што велат астролозите Ова се најинтелигентните жени на зодијакот, велат астролозите. Проверете дали припаѓате на оваа група: Овен Нивната генијалност можете да ја препознаете уште кога се деца. …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота, 22.05.2021: Изненадете ја вашата сакана личност на необичен начин, ако имате доволно имагинација, сè може да се смени во позитивна насока…

Овен Љубов: Мора да ја разберете саканата личност дури и кога не е во право. Нема потреба да делувате како „морален судија“. Работа: Потребен ви е сигурен партнер или личност која целосно го следи вашиот деловен чекор и креативни идеи. Здравје: Ќе ви годат разни активности, како добар начин за …

Повеќе »

4 НАЈИСКРЕНИ хороскопски знаци: Вистинско богатство е да ги имате како ПРИЈАТЕЛ, тие ќе ви ја кажат ВИСТИНАТА во лице

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Најискрените хороскопски знаци секогаш ја кажуваат вистината! Тие се лојални и верни, вистинско богатство е да ги имате покрај вас. Бидете сигурни дека сте среќници ако во својата околина …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок, 21.05.2021: Желбите што ги имате не се неостварливи, но тие бараат дополнително трпеливост и голема упорност…

Овен Љубов: Важно е да поставите јасна граница помеѓу љубезно однесување пред блиска личност и вашите авантуристички мотиви. Работа: Одредена количина мистика може да ви донесе дополнителна непријатност во средбата со соработниците. Здравје: Избегнувајте избрзани реакции и брзање. Бик Љубов: Она што сметате дека е интересно, партнерот го набљудува со …

Повеќе »

ПРИСТИГНУВА КРВАВА МЕСЕЧИНА И ДОНЕСУВА НЕВЕРОЈАТНИ КОСМИСКИ ПРОМЕНИ: Најголемо влијание ќе има на овие 4. знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Подгответе се за бурен период Полната месечина ќе го осветли небото на 26. мај и ќе биде во знакот на Стрелец. Ќе има и затемнување на Месечината. Еве што …

Повеќе »

НА СИТЕ ИМ ОДАТ НА НЕРВИ, НО ВО ТАЈНОСТ ИМ СЕ ВОСХИТУВААТ: Ова се 3. хороскопски знаци со кои секој би се сменил кога би можел!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Лавовите се вообразени, Скорпиите се вечни негативци, а Близнаците се лицемерни предавници. Често се гледаат такви натписи за трите најозлогласени знаци на Зодијакот, но вистината е многу подлабока и …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 20.05.2021: Не очекувајте премногу разбирање од личноста која има различни емоционални афинитети и потреби…

Овен Љубов: Покажете разбирање за вашето семејство. Не можете да ја игнорирате вашата сакана личност, бидејќи порано или подоцна, тоа ќе ви се врати. Работа: Дипломатската нота понекогаш станува неизбежна, а деловниот компромис е единственото правилно решение. Здравје: Потребна ви е психолошка рамнотежа. Бик Љубов: Важно е да се биде …

Повеќе »