астро

Дневен хороскоп за петок, 28.05.2021: Нема причина да ги потиснувате своите емотивни желби, пред личност која добро ги познава вашиот темперамент и карактер…

Овен Љубов: Расположени сте за нови емотивни предизвици и забава, вашиот партнер ги прифаќа вашите идеи со голем ентузијазам. Работа: Бидете мудри, важно е вашиот успех да го вклопите во просечните стандарди. Нема потреба да го пренасочувате вниманието. Здравје: Обрнете внимание на вашите соништа. Бик Љубов: Недоразбирањата што ве придружуваат …

Повеќе »

Со нив никогаш не е здодевно: Ова се најзабавните хороскопски знаци!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Тие се отворени, забавни и дружењето со нив е несекојдневна авантура. Овен Тие имаат позитивен пристап кон животот и се обидуваат да донесат нешто возбудливо секој ден. Тие се …

Повеќе »

ГОЛЕМИ ОПТИМИСТИ! За овој хороскопски знак ЧАШАТА Е СЕКОГАШ ПОЛОВИНА ПОЛНА!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Од сите 12. знаци на хороскопот, овој гледа излез во секоја ситуација, среќа во секоја тага, можност во секоја неволја, веруваат астролозите. За него чашата е секогаш половина полна, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток, 27.05.2021: Недоразбирањата што ве придружуваат во вашиот љубовен живот не се безначајни, но не се тема што треба упорно да се повторува…

Овен Љубов: Партнерот се жали на вашата честа расеаност или заборавеност. Исправете ги грешките на време. Работа: Само кога ќе ја сфатите вистинската вистина, ќе разберете како треба да ги решите деловните и финансиските дилеми. Здравје: Избегнувајте лоши навики или депресивно расположение. Бик Љубов: Нема потреба да се однесувате мистериозно …

Повеќе »

Од најдобар до најлош: Какви се хороскопските знаци во сексот

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… И’ додека едни можат да се пофалат со одлични вештини во кревет, за други тој аспект од животот не е појака страна. Хороскопските знаци се рангирани од најдобар до …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда, 26.05.2021: Нема причина да изневерувате нечии очекувања, отворено разговарајте со блиска личност за сите чувствителни теми…

Овен Љубов: Нема потреба за мистификација во средбата со саканата личност, на овој начин секој станува „жртва“ на сопствените заблуди. Работа: Дозволете им на вашите соработници да ги докажат своите способности во ситуациите што ве заморуваат. Важно е правилно да се организирате. Здравје: Вечерта поминете ја на помирен начин, ќе …

Повеќе »

Клучни промени кои ретроградниот Меркур му ги носи на вашиот знак од 29. мај!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Меркур, планетата на зборовите, информациите, комуникациите и сите договори, го започнува својот ретрограден од на 29. мај преку знакот на Близнаци, а завршува на 22. јуни. Откријте какви настани, …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник, 25.05.2021: Можеби средбата со една личност не е вашиот „сон за голема среќа“, но најавува ново искуство во емотивниот живот…

Овен Љубов: Со сета почит кон разумот, треба да го следите вашиот „внатрешен глас“ или ритамот на чувства. Работа: Вие ги проценувате работите врз основа на практична примена или нивната употребна вредност. Здравје: Направете нешто во прилог на подобро расположение. Бик Љубов: Користете некои скриени адути. Во врска со сакана …

Повеќе »

НАЈЛОШИ МАЖИ во хороскопот: Од нив нема да слушнете „те сакам“ и секогаш се тие на прво место!

*Хороскопските препораки и совети не треба да се сфаќаат особено сериозно, а за сите индикации и нуспојави обратете се на стручњак… Ако сè уште не сте одбрале партнер и животен сопатник, и барате да исполните уште едно од вашите барања од „идеалната листа“, видете кои хороскопски знаци не би биле …

Повеќе »