астро

Родени под ѕвездата на интуицијата:Овој знак има најголеми психички способности

Станува збор за знакот – Риби. Припадниците на овој знак се познати по својата фантазија, креативност и интуиција, и често живеат во свет исткаен од соништа. Токму поради тоа, во стварноста не се снаоѓаат најдобро. Ним во животот им е потребен длабок внатрешен мир бидејќи во спротивно негативната атмосфера би …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота(25.11.2017)

Овен Ќе добиете деловни понуди од повеќе страни, па ќе размислувате за проширување на соработката со лицата кои живеат во странство. Рак или Лав можат да ви предложат работа која на прв поглед ќе ви се допадне. Добро се чувствувате во друштво на еден Овен со кој можете да остварите …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (24.11.2017)

Овен Работите поврзани со банкарството за вас стануваат интересни и вие најверојатно ќе посакате да се сретнете со некој кој има можност да ви најде соодветно работно место. Вeрувате дека е можно да се договорите со некој Лав или некоја Водолија околу некој нов проект кој за вас би можел …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (21.11.2017)

Овен Денес сте голем идеалист и помалку наивни. Верувате дека имате влијание на деловниот партнер повеќе од тоа што е вистина. На некој може да му појде од рака да ве надмудри. Деловните контакти со Лав и друг Овен сепак можат да ви донесат многу поволни нешта. Бик Денот ви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (20.11.2017)

Овен Денес сте голем идеалист и помалку наивни. Верувате дека имате влијание на деловниот партнер повеќе од тоа што е вистина. На некој може да му појде од рака да ве надмудри. Деловните контакти со Лав и друг Овен сепак можат да ви донесат многу поволни нешта. Бик Денот ви …

Повеќе »

Ве следи среќна ѕвезда? Само ако сте еден од овие четири знаци!

Овие четири знаци не чекаат ниту среќа, ниту шанса. Тие ја создаваат и важат за најсреќни знаци по Зодијакот. Овен Овој знак знае дека добрите работи им доаѓаат само на оние кои за нив ќе се изборат, поради тоа не ја чекаат среќата туку максимално се трудат да ги остварат …

Повеќе »

Каква 2018. ве очекува – според вашиот хороскопски знак?

Што ви носат ѕвездите во 2018 година? Прочитајте што вели хороскопот. Овен – за родените во овој знак, 2018 носи многу интересни настани. На почетокот на годината ќе почнете да ги исполнувате своите соништа, но на многу голем и забележлив начин. Многу важно ќе биде да работите напорно за да …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (17.11.2017)

Овен Можеби премногу се трудите да направите нешто. Си создавате нервоза и малку уживате во животот. Опуштете се малку, отргнете се од работењето и забавувајте се со вашите пријатели без размислување. Бик Денес би можеле да влезете во конфликт со личност од спротивниот пол. Ви се чини дека таа личност …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (15.11.2017)

Овен Меркур кој владее со вашата астролошка куќа за комуникација, патување и бизнис во Скорпија ви носи можност за воспоставување на добар однос со оние кои се занимаваат со финансии. Родените на почетокот на знакот се трудат да ја освојат довербата на некој кој е прилично недоверлив или не покажува …

Повеќе »