астро

Дневен хороскоп за вторник (02.01.2018)

Овен Ќе добиете шанса да освоите нечии симпатии и можеби ќе добите добра деловна понуда за која не можете ни да сонувате. Ќе бидете подготвени да влезете во некој недоволно разработен аранжман кој се однесува на странство или на медиумите, но на вас тоа нема да ви пречи. Не го …

Повеќе »

Пресметајте го својот годишен број и дознајте што ви донесува 2018. година

Новата година дојде а многумина ја искористија за донесување годишни одлуки. Ако сакате максимално да ги искористите своите желби и цели, одговорите побарајте ги во нумерологијата. Пресметајте кој е вашиот годишен број и што треба да направите во 2018 година.Според нумеролошкото толкување, нашиот животен век може да се собере во …

Повеќе »

Хороскопот открива: Што треба секој знак да направи за повеќе среќа во Новата година!

Еве и неколку новогодишни одлуки кои секој хороскопски знак би требало да ги усвои. Овен Повеќе внимание обрнувајте на се’ околу себе, на трошење пари и завршувајте го сето она што сте го зпочнале.Барајте помалку и немојте постојано да бидете расположени за кавги. Бик Трудете се да усвојувате нови работи …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (01.01.2018)

Овен Иако имате направено добри подготовки, ќе се случи нешто што ќе ве демотивира и нема да бидете во состојба да продолжите понатаму. Не терајте се со сила да завршите нешто што не оди по план.Најдобро е да продолжите некој друг ден. Се обидувате да го вратите мирот во семејството …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (31.12.2017)

Овен Ако сте предмет на критика, односно постои сомнеж за вас дека не сте доволно активни и дека не се ангажирате доволно во рамките на работата, не им забележувајте на оние кои ве критикуваат, наместо тоа од нивната критика извлечете го максимумот. Можна е обнова на соработката со некој Бик …

Повеќе »

Љубовен хороскоп за јануари 2018.:Нови љубови, страст,слобода…

Страста помеѓу вас ќе се разбуди и разгори, па врската ќе биде исполнета со динамика која ќе ви годи на двајцата. Ќе има моменти кога нема да можете да му излезете во пресрет, па тоа може да предизвика конфликти, но тоа ќе се промени кон крајот и ќе почнете повеќе …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота(30.12.2017)

Овен На животот гледате од некој поинаков агол, што досега не можеше да се забележи кај вас. Можни се пријатни изненадувања во љубовта, особено ако сеуште ве привлекува една ексцентрична личност. Со партнерот невозможно е да се смирите, бидејќи размислувате сосема поинаку. Можни проблеми со крвниот притисок. Бик Ве очекува …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (29.12.2017)

Овен Финансиската ситуација е подобра, а можно е да ви биде понудена и некоја подобра работа. Ќе бидете склони при избор на партнерот поголемо значение да му придадете на изгледот отколку на нешто друго. Ќе бидете несвесно вклучени во некоја кавга, во која ќе бидете и навредени. Бик Ви се …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (28.12.2017)

Овен Месечината во Близнаци ви овозможува успешно да ја реализирате работата, особено ако сте лице присутно во јавниот живот. Бидете флексибилни во договорите со Терезија или Рак. Еден Јарец ќе ви даде знак дека на него можете да сметате. Месечината во астролошкото поле за бизнис и комуникација е погодна за …

Повеќе »