астро

Дневен хороскоп за вторник (05.12.2017)

Овен Вашата општа состојба е стабилна треба да бидете трпеливи и се ќе биде како што треба. Обидете се да владеете со себе доколку сакате да бидете задоволни. Земете го тоа што ви е понудено и сигурно ќе најдете среќа. Во соувршувањето е спасот. Но немојте да заборавате на саканата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (04.12.2017)

Овен Доколку деловно сте поврзани со пари, ќе имате голем успех. Често ќе одлучувате да останете сами, ова е добро време да проверите дали вашите одлуки се добри. Ќе запознаете личност која е подготвена да ве сака. Проблеми со косата и ноктите поради проблеми со бубрезите. Бик Полни сте со …

Повеќе »

Дневен хороскоп за недела (03.12.2017)

Овен Знаете што сакате, колку можете и како тоа да го направите на најлесен начин. Имате околу себе добра екипа на соработници и малкумина кои можат сериозно да ве изнервираат, но ништо страшно. Се обидувате да бидете максимално практични. Ви претстои прекрасен период со саканото лице. Бик Ве очекува понуда …

Повеќе »

Дневен хороскоп за сабота (02.12.2017)

Овен Вашиот оптимизам и ентузијазам полека ќе се намалуваат. Нив ќе ги заменат нервозата и чувството на лутина. На работа бидете внимателни и избегнувајте конфликт со надредените. Во љубовта покажувате себичност. Што се однесува на здравјето, тоа ќе биде добро, а тоа е најважно. Бик Нагласена ви е добрата финансиска …

Повеќе »

Дневен хороскоп за петок (01.12.2017)

Овен Месецот ќе ви започне мистериозно. Одличен период соновите и идеалите да ги остварите преку вашата кариера, но не очекувајте сe да оди како подмачкано бидејќи постојат идеолошки разлики со вашите колеги. Доколку ги согледате работите пореално, ви претстои голем успех. Бик За оние во врска следува исполнет и среќен …

Повеќе »

Дневен хороскоп за четврток (30.11.2017)

Овен Немате доверба во соработниците и мислите дека некој си поигрува со вас. Ако мислите дека сте пропуштиле некоја прилика, немојте да бидете толку сигурни и убаво погледнете околу себе. Работите кои ви ги сметате за допадливи и привлечни, партнерот ги набљудува со одредена доза на недоверба и има поинакви …

Повеќе »

Дневен хороскоп за среда (29.11.2017)

Овен Верувате во можноста за средба со некој кој ви ветил заедничка соработка, дури иако се работи за лице во кое немате многу доверба. Би можеле многу повеќе да заработите кога би покажале поголема иницијатива во работата со Риби, Рак или Јарец. Вашата тврдоглавост ви донесува помали проблеми во комуникацијата …

Повеќе »

Дневен хороскоп за вторник (28.11.2017)

Овен Луѓето обожаваат да озборуваат и денес можно е до вас да пристигнат гласини токму за вашиот живот. Иако озборувањето може да биде забавно, никогаш не е интересно кога вие сте главен лик во него. Внимавајте колку откривате пред другите за вас. Бидете отворени, но не и за деталите кои …

Повеќе »

Дневен хороскоп за понеделник (27.11.2017)

Овен На почетокот на денот ќе бидете добро расположени, но во текот на вечерта ќе дојде до промена. Всушност вас ве совладуваат емоциите и не можете да забележите дека работата одлично ви оди, соработниците го ценат вашето мислење и компанијата во која работите се надева на вашата помош. Бик Успешната …

Повеќе »